Ana Sayfa / Ekonomi / Boş dondurma külahı da paralı oldu

Boş dondurma külahı da paralı oldu

Dondurma külahı da parayla satılmaya başlandı dondurmacılardı. Boş dondurma külahı parayla satılıyor millet yaz gününde dondurmaya hasret kaldı. Dondurmacılar da ekonomik krize yenildi artık hem dondurmayı em de külahını parayla satmaya başladı. ondurmacıları bazıları ise dondurma zevktir parası olan yesin, fakir müşteri soğuk su içerek serinlesin demeye başladı. Türkiye’nin ünlü dondurma markası, aldığı yeni kararla tepkilerin merkezine oturdu. Meşhur Kahramanmaraş dondurmasını 81 ildeki bayilerinde satmasıyla bilinen marka boş külahtan 6.5 TL almaya başladı.

Boş külah da parayla satılmaya başlandı dondurmacılarda. Yazın sıcak günlerinin serinleticisi dondurma artık zengin zevki oldu. dondurmacılar boş külah başına 6,5 lira talep etmeye başladı. Mayıs ayında açıklanan verilerle yıllık bazda yüzde 75,45 oranıyla zirveyi gören enflasyon, çarşı pazardaki yüksek fiyatları ortaya koyarken ünlü bir dondurma markasının aldığı karar, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı

ŞUBEDE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLA ORTAYA ÇIKTI

Ünlü Kahramanmaraş dondurmasını franchise sistemiyle neredeyse Türkiye’nin 81 vilayetinde satan marka, külahlardan para almaya başladı. Durum, markanın bir şubesinde çekilen fotoğrafla ortaya çıktı.

“ÜZGÜNÜZ MALİYETLERDEN DOLAYI…”

Ünlü markanın bir şubesinde “Üzgünüz maliyetlerden dolayı kilo dondurma satışlarında külahlarımız ücretlidir.” yazısı yer alırken yazının devamında “Boş külah 6.5 TL” ifadesi yer aldı.

Ünlü dondurma markası külahtan para almaya başladı

KARAR TEPKİ ÇEKTİ

Markanın kararı hem bayilerden alışveriş yapan müşteriler tarafından hem de sosyal medya üzerinden eleştirilere konu oldu. Bazı vatandaşlar “Peçeteden de para alınsın bari.” derken kimi de “Biz zaten yıllardır buraya gitmiyoruz.” yorumunda bulundu.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Sınırsız Hosting