Ana Sayfa / Kime Ait / Boyner’de Katarlı hissesi artıyor
BOYNER HİSSE SATIŞ

Boyner’de Katarlı hissesi artıyor

Boyner’de Katarlılar hisselerini arttırıyor ve tamamen onlara geçiyor. Boyner şu anda kime ait ve sahipleri ile ortakları kim diye soruluyor. Mayhoola, Boyner Perakende’nin çıkarılmış sermayesinin yüzde 12’sini 173.1 milyon TL’ye satın alıyor.

Katarlılar Boyner’deki hisselerini arttırıyor. Boyner’de yeni hisse satışı ve son ortaklık yapısı değişiyor. Boyner Holding, Boyner Perakende’nin çıkarılmış sermayesinin yüzde 12’sini toplam 173.1 milyon TL’ye Valentino gibi lüks markalarını bünyesinde barındıran, Katar merkezli “Mayhoola for Investments LLC’ye satmak üzere sözleşme imzaladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada yaklaşık 6.92 milyon TL nominal değerdeki payın, pay başına 25 TL değerle toplam 173.1 milyon TL’ye denk gelecek şekilde iki aşamalı olarak satılmasına ilişkin pay alım ve satım sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

KATARLILARIN BOYNER’DEKİ AĞIRLIĞI

Açıklamaya göre yaklaşık 2.71 milyon TL değerdeki payın devri olan ilk aşamanın tamamlanmasının ardından Mayhoola’nın Boyner Perakende’deki payı yaklaşık yüzde 30.68’den yaklaşık yüzde 35.37’ye çıkacak, Boyner Holding’in payı ise yaklaşık yüzde 54.8’den yüzde 50.1’e inecek.
Satın almanın her iki aşamasının da tamamlanmasıyla Boyner Perakende’de yönetim kontrolü değişikliği meydana gelmeyecek şekilde, Mayhoola’nın payı yaklaşık yüzde 42.68, Boyner Holding’in ise yaklaşık yüzde 42.80 olacak.

Açıklamada ayrıca Mayhoola ile Boyner Holding arasındaki mevcut pay sahipleri sözleşmesi tadil edilerek Mayhoola’nın yönetim kuruluna aday göstereceği üye sayısının birden üçe çıkarıldığı bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Saldırgan köpekler uyutulacak

Sokaklardaki başıboş saldırgan köpekler uyutulacak. Çocuklara saldıran, sokak köpekleri artık itlaf edilecek. Sahipsiz hayvanlara yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting