Ana Sayfa / Kadınca / Burcunuza göre makyaj önerileri

Burcunuza göre makyaj önerileri

Kadınların burçlarına göre makyaj yapmaları hem iyi gelecek hem de kendilerini daha güzel hissettirecektir. Hangi burç kadını nasıl makyaj yapmalı, burca göre makyaj tüyoları ve en iyi makyaj tüyoları. 

BURCUNUZA GÖRE MAKYAJ YAPIN

Makyajı burcunuza göre yapmanın tüyoları ve faydaları. Son zamanlarda ise kadınlar hem makyaj hem saç hem de giyim stillerini burçlarına göre şekillendiriyor. İşte burçlara, makyaj trendine göre öneriler…

KOÇ BURCU KADINI

Hayattan zevk almayı seven, sosyal, idealist Koç kadını makyajda sade ama çarpıcı olmayı sever. Göz ve dudaklarına dikkat çekmeyi seven Koç kadını makyajda da dikkat çekici renkleri kullanmalıdır. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları önerilirken, rujda uğurlu rengi ateş kırmızısı tonlarındaki iddialı bir kırmızı tonunu tercih etmelidir.

KOÇ/ Makyaj önerileri:

Dudaklar için karmen kırmızısı ve sicilya kırmızısını tercih etmelidirler.

Fuşya ve pembe tonları da yaz aylarında onlara yakışır.

Kırmızı, mercan rengi, mor ve eflatun tonlarıyla gözkapaklarına gölgeleme yapmalıdırlar.

BOĞA BURCU KADINI

Güzel ve kadınsı olan, aynı zamanda bunun da bilincinde olan Boğa burcu kadını makyaj yapmayı, güzel kokmayı, bakımlı olmayı ve alımlı görünmeyi sever. Uğurlu taşı zümrüt renginde bir kalem ya da far ile göz makyajı yapabileceği gibi, mavi tonlarındaki göz makyajının da yakışacağı Boğa kadını, dudaklarında ise pastel tonlardaki rujları tercih etmelidir.

BOĞA / Makyaj önerileri:

Somon, pembe ve bej tonları boğa kadınlarına çok yakışır.

Pastel tonları kullanıp kendi yüz güzelliklerini ortaya çıkarmalıdırlar.

Dudaklarında ise uçuk pembe ve doğal renkleri tercih etmelidirler.

İKİZLER BURCU KADINI

Neşeli olan, bağımsızlık ve değişiklikten hoşlanan İkizler kadını, makyajda yeni şeyleri denemeyi sever. İkizler kadınının enerjisini ortaya çıkaracak olan ve uğurlu renkleri olan beyaz ve mavi tonlarındaki bir göz makyaj stili bu burç kadını için idealdir. Zıtlık yaratması açısından öncelikle göz kapaklarının üst kısmına beyaz far, orta kısımdan dış kısma doğru ise mavi kalem ya da far kullanılması önerilmektedir. Makyaj uzmanları, mavi göz makyajı yapan İkizler kadınının mavi maskara ile çok daha büyüleyici bakışlara sahip olacağını belirtiyor.

İKİZLER / Makyaj önerileri:

Somon ve bej renginin karışımıyla yapılan makyaj ikizlere çok yakışır.

Pembe ve gül kurusu tonları dudak makyajında idealdir.

YENGEÇ BURCU KADINI

Gülmeyi seven, sempatik ve çoğu zaman çocuksu ve melankolik bir havası olan Yengeç kadını, aynı zamanda çok duygusal ve romantiktir. Makyaj uzmanları, romantik Yengeç kadınlarının göz makyajında beyaz ve gümüş rengi farları kullanmasını öneriyor. Ayın etkisindeki Yengeç kadınının Ay’ın ışığını ve romantizmini bakışlarına yansıtması için bu renkler özellikle önerilmektedir. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanarak çok daha masum bir görüntüye kavuşabilecekleri de belirtilirken, ruj tercihlerini ise pembe tonlarında yapmaları gerektiğinin altı çiziliyor…

YENGEÇ / Makyaj önerileri:

Göz kapaklarında mavi tonları kullanmak yengeç kadınına yakışır.

Dudaklarında ise tercihlerini pembe, somon ve mercan renklerinden yana kullanmalıdırlar.

ASLAN BURCU KADINI

Aslan kadını güzelliği, kendine güveni, asil ve güçlü tavırları ile hemen fark edilir. Çok parlak bir gülüşe ve hoş sohbete sahip olan Aslan kadını aynı zamanda lüksü ve ihtişamı da sever. Girdiği her ortamda kendini fark ettirmeyi seven Aslan kadınına, uğurlu rengi ve ihtişamın sembolü altın ve sarı tonlarındaki makyaj öneriliyor. Altın rengindeki bir far ile göz makyajını yapabileceği gibi, altın simli makyaj ürünleri ile de makyajında çarpıcı vuruşlar yapabilir.

ASLAN / Makyaj önerileri:

Dudaklarında kahverengi tonlarını kullanmalıdırlar.

Far rengi ve fondötende ise tercihlerini kahverenginin sıcak tonları ve altın sarısından yana kullanmalıdırlar.

BAŞAK BURCU KADINI

Sadeliği seven, abartıyı sevmeyen detaycı Başak kadınının, makyajda da sade renkleri uygulaması öneriliyor. Toprak ve koyu yeşil tonlarındaki göz makyajının önerildiği bu burç kadını, yanaklarda doğal tonlarda allık, dudaklarda da yine doğal tonlarda ruj ve lipgloss kullanmalıdır.

BAŞAK / Makyaj önerileri:

Kahverengi, yeşil ve bej tonları başak kadınının göz makyajında kullanması gereken renklerdir.
Kestane tonları, kahverengi ve toprak renkleri başak kadınının dudaklarına çok yakışır.

TERAZİ BURCU KADINI

Makyaj uzmanları, yaşam dolu, uyumlu, hassas, tavır ve hareketleri ile zarif olan Terazi kadınına gri ve şampanya tonlarını yakıştırıyor. Aşk dolu, davetkâr bakışlarıyla ilgi çekmeyi iyi bilen Terazi kadını için Eyeliner göz makyajının vazgeçilmezidir. Eyeliner ile iyice keskinlik kazanacak gözler ile bakışlar daha da etkili oluyor. Keratin içeren ve kirpik köklerini besleyen bir eyeliner tam Terazi kadınına göre! Terazi kadınına, gece makyajında ise siyah ve füme renklerini kullanması öneriliyor.

TERAZİ / Makyaj önerileri:

Gri ve şampanya tonları terazi kadınına yakışır.
Gece makyajında siyah ve füme rengini kullanmalıdır.

Dudaklarına çikolata tonlarını uygulamalıdır.

AKREP BURCU KADINI

Cazibeli, gururlu ve ateşli Akrep kadınına en çok kendi uğurlu renkleri de olan siyah ve kırmızı yakışmaktadır. Özellikle bakışlarını konuşturmasını iyi bilen Akrep kadını, kullanacağı siyah far ve kalem ile gözlerini daha da belirginleştirecek ve bakışlarının ifadesini güçlendirecektir. Bu burç kadınına aynı zamanda yeşil ve mavi gibi su tonları da yakışmaktadır. Yeşilin her tonunu kullanabilen Akrep kadını, Nil yeşili rengi ile bakışlarıyla daha gizemli mesajlar verebilir.

AKREP / Makyaj önerileri:

Göz makyajında yeşil ve kahve tonlarını kullanmalıdırlar.

Dudak makyajında ise bakır ve çikolata ve kahve tonları idealdir

YAY BURCU KADINI

Hayatı seven, serüvenci, güler yüzlü Yay kadını, kendinden emin tavırlarıyla hem zarif ve şık hem de çekicidir. Siyah veya koyu kahverengi göz kalemi ile gözlerinizin çevresini belirlemesi önerilen Yay kadınına, Makyaj uzmanları, dudaklarda bakır ve kahve tonlarındaki rujları önermektedir.

YAY / Makyaj önerileri:

Yay kadınlarının dudaklarına karmen kırmızısı, bordo ve parlak kırmızı çok yakışır.

Göz makyajlarında deniz mavisi, lacivert gibi mavi tonlarını tercih etmelidirler.

Cilt içinse şampanya tonlarını baz rengi olarak kullanmalıdırlar.

OĞLAK BURCU KADINI

Hırslı, neşeli ve çekici Oğlak kadınına, makyaj uzmanları, kahverengi veya mor renkteki farları öneriyor. Kahve ve morun farklı tonlarının birleştirildiği seçenekler Oğlak kadınının tercihi olacaktır. Far kullanmayı sevmeyen Oğlak kadınları yine bu tonlardaki göz kalemlerinden biri ile de makyajlarını belirgin hale getirebilirler.

OĞLAK / Makyaj önerileri:

Kahverengi ve lavanta rengi göz farı oğlaklara yakışır.

Dudaklarda bakır tonları ve kiremit rengi rujlar kullanılmalıdır.

KOVA BURCU KADINI

Özgürlüğüne düşkün, zeki ve yaratıcı Kova Kadını Uranüs’ün etkisindedir ve bu etki nedeniyle de herkesten farklı görünmek ve bunun da başkaları tarafından fark edilmesini ister. Gözlerde maviden laciverte kadar olan mavi tonlarını kullanması önerilen Kova kadını, yanaklarda ise pembe allık ile cildine hafif bir ışıltı katmalıdır. Makyaj uzmanlarına göre ise ruj seçiminde de yine pembe tonlarına ağırlık vermesi en doğrusudur…

KOVA / Makyaj önerileri:

Pembe ve lila tonlarıyla yapılan göz makyajları kova kadınına yakışır.

Göz makyajında olduğu gibi dudaklarında da lila ve pembe tonlarını tercih etmelidirler.

BALIK BURCU KADINI

Hassas ve hayalperest Balık burcu kadını, oval, narin ve elmacık kemikleri belirgin bir yüze sahiptir. Bu burcun kadınına yumuşak tarzda bir makyaj tavsiye edilmektedir. Makyaj uzmanları, duygusal Balık kadınının bakışlarındaki melankoliyi kahve tonlarındaki far ve kalem ile yumuşak bir şekilde belirginleştirmesini önermektedirler. Açık ve sıcak bir kahve tonundaki allığın da bu burç kadınına uygun olacağını belirten uzmanlar, dudaklarda şeftali tonlarındaki ruj ve lipgloss ile sade bir görüntü yakalamalarını önermekteler.

BALIK / Makyaj önerileri:

Mor, denizci mavisi ve su yeşili, su grubundan olan balıklara çok yakışır.
Dudaklarda pembe ve bej tonları kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Wanda Nara yetişkin içerik üreticisi oldu

Wanda Nara en özel anlarını parayla teşhir etmeye başladı. Icardi’nin eşi Wanda Nara +18 içerik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting