Ana Sayfa / Kime Ait / Cafer Mahiroğlu nereli, kim (Markafoni yeni sahibi)
MARKAFONİ KAPANDI

Cafer Mahiroğlu nereli, kim (Markafoni yeni sahibi)

Markafoni sitesini satın alan işadamı Cafer Mahiroğlu aslen nereli, hangi şirketin sahibi ve yaşı merak ediliyor. Cafer Mahiroğlu, Markafoni alışveriş internet sitesinin yeni sahibi oluyor. Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Eğitim hayatını lise ile tamamladıktan sonra henüz çocuk yaşlarındayken İstanbul’a geldi ve burada iş hayatına atıldı.

İşadamı Cafer Mahiroğlu aslen memleketi, doğum tarihi ve eğitimi merak edilmeye başlandı sebebi de Markafoni internet sitesini satın alma haberleri. İngilizce öğrenmek için 1980’li yılların sonlarında İngiltere’ye gitti ve burada konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı. Bir süre çalıştıktan sonra, daha önce çalıştığı konfeksiyon atölyesini satın alan Cafer Mahiroğlu, kendi işinin patronu oldu.

CEFAR MAHİROĞLU BİLGİLERİ VE KİMDİRİ

1991 yılında Armondi adlı tekstil şirketini de satın alan Cafer Mahiroğlu; Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco ve Evans gibi ünlü markaların üreticisi oldu.

1983’te kurulan ve 350 mağazasıyla İngiltere’nin köklü markalarından olan Select’in 2007’de mali krizle boğuşmasıyla birlikte şirketi Cafer Mahiroğlu satın aldı ve kısa sürede verimsiz mağazaları kapattı.

Güçlü bir yönetim ile şirketi yeniden ayağa kaldırmayı başaran Cafer Mahiroğlu, günümüzde Select markasıyla sektörde yer almaktadır. Seçkin markalara üretim yapan Cafer Mahiroğlu’nun şirket bünyesinde yaklaşık 7 bin çalışan yer almaktadır.

İngiltere’da faaliyet gösteren Select markasının günümüzde 200’e yakın şubesi bulunmaktadır.

MARKAFONİ 2008’DE KURULDU

2008 yılında Sina Afra, Ahmet Sarı ve Tolga Tatari ortaklığı ile kurulan Markafoni, giyim, aksesuar, kozmetik, ayakkabı, çanta ve dekorasyon başta olmak üzere pek çok kategoride Türkiye’nin ve dünyanın en ünlü markalarını yüzde 90’a varan özel indirimlerle üyelerine sunuyordu.

Markafoni, 2014 yılında Naspers Grubu’nun sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV bünyesine dahil oldu ve kurucu ortakların hiç bir hissesi kalmadı. Şirket hâlen, 129 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers Grubu’nun çatısı altında yer alıyor.

Naspers Grubu, Türkiye’de hizmet veren PayU Ödeme Kuruluşu’nu çatı şirketi olmasının yanında, Letgo ve Markafoni şirketlerinin de yatırımcısı konumunda.

İlginizi Çekebilir

Borsada işlem ücreti oranı

Borsa İstanbul’da işlem ücreti başlıyor. Borsa yatırımcısı artık her işlemde devlete para ödeyecek. İktidar günden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting