Ana Sayfa / Gündem / Çağlayan adliyesinde bankamatik skandalı
ÇAĞLAYAN ADLİYESİ

Çağlayan adliyesinde bankamatik skandalı

Adile çalışanlarını kartları koplpyalandı Çağlayan adliyesinde ve personelin haberi olmadan para çekildi. Bankamatik fareleri İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde bir kamu bankasına ait eksi 2’nci kattaki bankamatiğe kart kopyalama cihazı yerleştirdi. Bazı personelin kartları bankamatikte işlem yaptığı sırada kopyalandı ve kopyalanan kartlarla bir süre sonra İstanbul’un farklı semtlerdeki ATM’lerinden para çekildi. Çağlayan Adliyesi’nde bankamatik ATM’sine yerleştirilen kart kopyalama cihazı ile bazı personelin maaşları çekildi. Maaş hesapları boşaltılan adliye personeli savcılığa başvurdu.

Çağlayan adliyesinde ATM skandalı yaşandı. İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görevli çalışanların maaşlarını çektikleri adliyedeki ATM’ye kart kopyalama cihazı yerleştirildiği ortaya çıktı.

BANKADAN GELEN MESAJLA FARK EDİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda çalışan mağdur personelin ise olaydan, telefonlarına gelen “Kartınızda kopyalanma şüphesi nedeniyle yeni şifre oluşturulmuştur” şeklindeki kısa mesaj ile haberdar oldu.

Mesaj sonrası şüphelenerek hesabına bakan mağdurlar, maaşlarının yatmasından hemen sonra kartlarından para çekildiğini anladı.Olayla ilgili savcılığa şikâyette bulunan mağdur personel,

kart kopyalayarak kendilerini mağdur eden çetenin bulunmasını istedi.

İlginizi Çekebilir

YKS sonuçları 17 Temmuz’da

YKS 2024 sonuçları 17 Temmuz’da açıklanacak. YKS sonuç sorgulama ekranı.2024 YKS sonuçları ne zaman? 2024 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting