Ana Sayfa / Manşet / Celal Kıldağ yakalandı (Tunceli öğretmen katili)
CELAL KILDAĞ

Celal Kıldağ yakalandı (Tunceli öğretmen katili)

PKK’lı Celal Kıldağ, Karayipler’e kaçarken yakalandı. Tunceli’de iki öğretmeni katleden terörist sonunda yakalandı. 1988’de Tunceli’de öğretmenler Mustafa Çağlar ve Musa Sarısaç öldüren PKK’lı terörist Celal Kıldağ’ın Karayipler’de yakalandığı iddia edildi.

Karayipler’de yakalanna PKK’lı terörist Celal Kıldağ Türkiye’ye iade ediliyor. 1988 yılında öğretmenler Mustafa Çağlar ve Musa Sarısaç’ı öldürmekten aranan PKK’lı terörist 1958 doğumlu Celal Kıldağ Karayip’lerde yakalandı.
ALMANYA İADEYİ REDDETMİŞTİ

Akşam gazetesinde yer alan habere göre, yıllar süren davalar sonucunda Kıldağ, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sonrasında Türkiye’den kaçarak Almanya’ya yerleşti. Celal Kıldağ hayatını Almanya’da sürdürmeye devam etti. Kırmızı Bülten ile aranmasına rağmen, Interpol’ün tüm girişimlerine rağmen bir türlü Türkiye’ye iade edilmedi.

TATİL ADASINA GİTTİ

Almanya’da bunalan Kıldağ, Karayipler’deki tatil adası Cayman’a yerleşmeye karar verdi. Türk İnterpol’ü bu durumu tespit etti. Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığı hemen harekete geçti.

Kıldağ gemiden indikten sonra polis tarafından gözaltına alındı. Interpol öğretmenlerin katilinin iadesi için girişimleri başlattı.

İlginizi Çekebilir

EURO 2024 finali izle

İspanya-İngiltere final maçı canlı yayını ve saati. Euro 2024 finali izle bu akşam kanalı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting