Ana Sayfa / Manşet / Demirtaş açlık grevi yapıyor
SELAHATTİN DEMİRTAŞ

Demirtaş açlık grevi yapıyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’li vekil açlık grevi yapacak olmadı ölüm orucuna yatarak tahliye bekleyecek. HDP’liler ölüm orucu için harekete geçiyor önce açlık grevi yapacaklar. Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, yarın açlık grevine başlıyor.

Selahattin Demirtaş hapishanede açlık grevi yapacak ardından da tahliye edilmezse ölüm orucuna girebilecek. HDP’liler öncelikle açlık grevine başlayacak. HDP Genel Merkezi, Demirtaş ile Zeydan’ın yarından itibaren açlık grevini başlayacağını açıkladı.

Açıklamada, cezaevine koşullarına tepki gösterildi, devam eden açlık grevlerinin bitirilmesi konusunda adım atılmadığı belirtildi.

Haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında 4 Kasım 2016 günü tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Edirne F Tipi Cezaevi’ne konulmuştu. Daha önce cezaevindeki bazı PKK’lı hükümlüler, OHAL nedeniyle getirilen kısıtlamaları ve ceza infaz kurumunun uygulamalarını öne sürüp, protesto için açlık grev başlatmıştı.

İlginizi Çekebilir

Yeni konut düzenlemesi

Konut yeni düzenleme Mehmet Şimşek duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kentsel dönüşümün finansmanıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting