Ana Sayfa / Kime Ait / Doğalgaz ve elektrik faturaları ötelendi

Doğalgaz ve elektrik faturaları ötelendi

Doğalgaz ve elektrik faturaları son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrasına ötelendi. Tam kapanmada doğalgaz ve elektrik faturası gelmeyecek bayramdan sonra toplu ödeme faturaları abonelerin canını yakacak. 17 günlük tam kapanma öncesi elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili flaş karar geldi. Faturaların son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrasına alınacak şekilde değerlendirme yapılacak. Tam kapanma sonrası fatura ödemeleri gerçekleştirilecek.

Doğalgaz ve elektrik faturası Ramazan Bayramı sonrası gönderilecek. Türkiye’de tam kapanmada hanelerin doğalgaz ve elektrik tüketimi artacak Ramazan Bayramı sonrası acı fatura ailenin belini bükecek. Türkiye bu akşamdan itibaren 17 gün sürecek tam kapanmaya giriyor. Koronavirüs pandemisinin artış göstermesiyle birlikte önlem olarak alınan tam kapanma kararı ile birlikte dogalgaz ve elektrik faturalarıyla ilgili düzenlemeye gidildi.

FATURALAR ŞİŞECEK AİLELER PERİŞAN OLACAK

Elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrası yani tam kapanmanın bitmesiyle birlikte başlayacak. Konuyla ilgili olarak enerji yönetimi dağıtım ve tedarikçilere gerekli bilgileri iletti.

Borç nedeniyle kapatma olmayacak

Konut ve ticarethanelerin aylık 2 bin lirayı aşan ve ödenmeyen faturaları nedeniyle tam kapanma sürecinde kesinti olmayacak. Tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak.

İşte alınan fatura önlemleri

-Zorunlu olmadıkça elektrik kesintisi olmayacak.

-Elektrik ve doğal gaz sayaç okuma faaliyetleri devam edecek.

-Arızalara en hızlı biçimde müdahale edilecek.

– Müşteri hizmetleri merkezleri müşterilerin ihtiyacını karşılamak için dönüşümlü olarak çalıştırılacak.

 

 

İlginizi Çekebilir

Servet Yardımcı neci, nereli ve kim?

Servet Yardımcı aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. TFF Başkan adayları kimler, hangi isimler …

Sınırsız Hosting