Ana Sayfa / Sağlık / Dövme ter yollarını tıkıyor
DÖVMENİN BİR ZARARI DAHA ORTAYA ÇIKTI

Dövme ter yollarını tıkıyor

Dövme yaptırmanın dini yönüne bir kenara bırakılım sağlık açısından da zararlı birçok yönü bulunuyor. Son yapılan bilimsel araştırmalara göre dövme yaptırmak vücutta ter yollarını tıkıyor. Sağlık için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Dövmenin zararlı olduğunu bugün neredeyse tüm doktorlar söylüyor. 

Vücutta dövme birçok sağlık açısından risk taşıyor. Dövme ter yollarını tıkadığı için vücut dengesini bozuyor bu haber bilimsel olarak da açıklandı. Araştırmalara göre alt deriye yapılan dövmelerin ter yollarını tıkadığı ortaya çıktı.

DÖVMENİN BİR ZARARI DAHA ORTAYA ÇIKTI

Michigan’daki Alma Üniversitesi’nin araştırmasına göre; ter bezlerinin bulunduğu alt deriye işlenen mürekkebi yabancı madde olarak algılayan bağışıklık sistemi bölgeyi kuşatacak hücreler gönderip ter yollarını tıkıyor.
ABD’de yapılan bir araştırma, düzenli spor yapanların dövmeden uzak durması gerektiğini ortaya çıkardı.

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre; Michigan’daki Alma Üniversitesi’nin araştırmasına göre ter bezlerinin bulunduğu alt deriye işlenen mürekkebi yabancı madde olarak algılayan bağışıklık sistemi bölgeyi kuşatacak hücreler gönderip ter yollarını tıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Robet Fico öldü mü?

Suikasta uğrayan ülke başbakanı kim ve kimler suikast düzenledi. Slovakya başbakanı öldü mü suikastte kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting