Ana Sayfa / Kime Ait / Eko İnşaat kime ait (Eko İnşaat haber)
EKO İNŞAAT KİMİN

Eko İnşaat kime ait (Eko İnşaat haber)

Eko İnşaat sahipleri kim, kime ait merkezi nerede bilgileri. Eko İnşaat hangi projeleri gerçekleştirdi, ne yapıyor bilgisi. Hürriyet’in haberine göre Eko İnşaat için zor günler yaşanıyor. Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan Ankara merkezli Eko İnşaat’ın iflası istendi. İflas talepli davayı, şirkete teminat mektubu veren bir banka açtı. Yarım asrı deviren Eko İnşaat’ın, yurtiçi ve yurtdışı onlarca büyük projede imzası bulunuyor. NATO’nun Türkiye’deki bir çok askeri tesisi de yine Eko İnşaat tarafından yapıldı. Konu ile ilgili şirketin merkez ofisine ise ulaşılamadı.
Eko İnşaat ve Tic. A.Ş. ve grup şirketi Prekons İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’ye karşı iflas davası Ankara 3. Asliye Ticaret Mahkemesinde açıldı. Temmuz ayıMüteahhitlik devi Eko İnşaatın iflası istendi başında açılan dava dosyasından edinilen bilgilere göre, anılan davanın açılmasına neden olan sürecin başında ise, nakde çevrilen 17 milyon 278 bin TL’lik bir teminat mektubu yer aldı.

Eko İnaşat ile ilgili son gelişmeler, son haberler ve iddialar gündemde. Hürriyet internet sitesinin haberine göre Eko İnşaat için bazı yasal gelişmeler var. İşte Hürriyet’in o haberi. Bakalım firma yetkilileri bu iddialara nasıl yanıt verecek sitemiz her görüşe açık ve cevap hakları saklı. Arap Türk Bankası A.Ş.’nin (A&T Bank) açtığı iflas davası öncesi her iki şirkete karşı icra takibi başlatıldı. Şirket avukatları, Ankara İcra Müdürlüğü’nde açılan takibe itiraz etti. Banka avukatı ise bu kez itirazın iptali ve şirketin iflası talebi ile dava açtı.

TEMİNAT MEKTUBUNU ÖDEDİ

Edinilen bilgilere göre A&T Bank, Prekons İnşaat’a 4 milyon 750 bin TL’lik teminat mektubu verdi. Bu teminat mektubunda Eko İnşaat’ın da kefaleti vardı. Eximbank’a hitaben verilen teminat mektubu 5 Mayıs 2017’de TL’ye çevrilerek A&T Bank tarafından Eximbank’a ödendi. Banka bu ödemeden 20 gün sonra şirkete karşı icra takibine başladı.
Müteahhitlik devi Eko İnşaatın iflası istendi

BAŞKA İCRA TAKİPLERİ DE VAR

Ankara 3. Ticaret Mahkemesi’nde açılan davaya, Eko İnşaat ve Prekons İnşaat adına henüz bir savunmanın sunulmadığı anlaşıldı. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre Eko İnşaat’a karşı başka firmaların da icra takibi başlattıkları belirtildi.

Müteahhitlik devi Eko İnşaatın iflası istendi

YARIM ASRI DEVİREN DEV

Eko İnşaat’ın sektördeki geçmişi ise yarım asrı geçiyor. Şirketin yönetiminde Köksal ve Yaykıran ailelerinden isimler bulunuyor. Şirket, müteahitlik sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri konumunda.

UZMANLIK ALANI HAVAALANLARI

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Bodrum Milas Havaalanı, Sabiha Gökçen Havaalanı Eko İnşaat’ın üstlendiği projelerden bir kaçı… Yine, Konya, Kayseri, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Bandırma, Akhisar, Muş, Batman ve Merzifon’daki askeri havaalanları da Eko İnşaat’ın üstlendiği projeler arasında yer aldı.

YURTDIŞINDA ÇOK SAYIDA YOL PROJESİ ÜSTLENDİ

İncirlik NATO Hava Üssü, Balgat Amerikan Hava Üssü yanı sıra, Pakistan, Kazakistan, Bulgaristan ve Romanya’da büyük çaplı otoyol projelerini üstlendi. Eko İnşaat’ın kardeş kuruluşu konumundaki Prekons İnşaat da 30 yıla yakın bir süreden beri çelik inşaat alanında çok sayıda projeye imza attı. Eko İnşaat’ın, Ankara’daki merkez ofisi yanı sıra Romanya, Pakistan ve Kazakistan’da da ofisleri bulunuyor.

Müteahhitlik devi Eko İnşaatın iflası istendi

Konu ile ilgili telefonla aradığımız şirketin merkez ofisine ise ulaşılamadı.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting