Ana Sayfa / Manşet / El Bab şehit sayısı (Şehitlerin kimlikleri) 20 Ocak

El Bab şehit sayısı (Şehitlerin kimlikleri) 20 Ocak

Suriye’de El Bab’ta şehit olan askerlerin isimleri ve kimlikleri 20 Ocak. Fırat Kalkanı Harekatı 5 asker şehit 9 asker yaralı 20 Ocak. Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 150’nci gününde terör örgütü IŞİD, Suriye’nin El Bab bölgesinde Türk askerlerinin bulunduğu alana saldırdı. Saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu bildirildi.

Suriye 20 Ocak şehit asker sayısı ve isimleri El bab’ta. Şehit 5 askerin isimleri ve memleketleri 20 Ocak El bab’ta. Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi için geçen 24 Ağustos’ta başlatılan ve 150’nci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, öğleden sonra IŞİD terör örgütü saldırı düzenledi.

SURİYE’DE 5 ŞEHİT EL BAB’TA 20 OCAK

Ayrıntıları bilinmeyen saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu öğrenildi. Saldırının ardından IŞİD terör örgütü mensuplarının bulunduğu alanlar karadan ve havadan ateş altına alındı. Çatışmaların ardından yaralı askerlerin gelişi nedeniyle Kilis ve Gaziantep’teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.

20 OCAK TSK’DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

20 Ocak 2017 tarihinde sabah saat 13:40 sularında, El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde DAEŞ TÖ mensubu teröristlerce gerçekleştirilen Bombalı Araç saldırısı sonucunda maalesef 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine başlanılmıştır. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Icardi’ye 1 maç ceza

Icardi 1 maç ceza aldı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi’ye 1 maçlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting