Ana Sayfa / Kadınca / Elmas kolyeye rekor fiyat (En pahalı elmas)

Elmas kolyeye rekor fiyat (En pahalı elmas)

Bu elmas kolye dünyanın en pahalı mücevheri oldu ve yaklaşık 128 milyon liraya satıldı. Elmas dünyanın en pahalı madeni. İsviçre’de satılan dünyanın en pahalı elmas kolyesi. Dünyanın en büyük elması İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenen bir açık arttırmada rekor fiyata satıldı.

Elmas ve kadın. İşte dünyanın en pahalı satılan elması ve kolyesi. Seyretmesi bile muhteşem bu elmas kolyeyi., İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenen müzayedede açık arttırma ile satılan, dünyanın en büyük elması rekor fiyata alıcı buldu. 2016 yılında Angola’da bulunan dünyanın en büyük elması Cenevre’de düzenlenen bir açık artırmada 25 milyon Pound’a (127. 91 milyon Türk Lirası ) alıcı buldu. Yaklaşık 15 milyon Euro’dan başlayan açık arttırmada kolye müzayedeye telefonla katılan ve isminin gizli tutulmasını isteyen biri tarafından satın alındı.

ELMAS EN YÜKSEK RENK SINIFI: D SINIFI

Bir elmasa atfedilen en yüksek renk sınıfı olan D sınıfına sahip taşın tamamen renksiz olduğu ve dolayısıyla çok nadir olduğunu belirtmektedir. Angola’da bulunan Lulo madenindeki 404 karatlık ham elmastan kesilen elmas, şimdiye kadar keşfedilen en büyük 27. ham elmas olma özelliğine sahip. Hollanda’nın Antwerp şehrinde elmas kesme uzmanlarından oluşan 10 kişilik bir ekip tarafından analiz edilip kesilerek “kusursuz” şekline getirildi. Elmas daha sonra İsviçreli bir mücevherci tarafından yapılan asimetrik bir kolyenin merkezine yerleştirildi. Kolyenin sol kısmı zümrütlerle süslenirken sağ tarafı ise küçük elmaslardan oluşuyor.

İlginizi Çekebilir

Deniz Akaya’nın kızı kim, kaç yaşında

Deniz Akkaya’nın kızı kaç yaşında adı ne olay ne? Deniz Akkaya kızının zorbalığından dert yandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting