Ana Sayfa / Genel / Emekli bayram ikramiyesi zamlandı

Emekli bayram ikramiyesi zamlandı

Emekliler bayramda kaç lira ikramiye alacak, bin liralık bayram ikramiyelerine ne kadar zam geldi belli oldu. Bu yıl ramazan ve kurban Bayramı emekli ikramiyeleri bin 500 lira civarında olacak zamlı olarak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2018 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde 1000 TL olarak verilen emekli ikramiyelerinin bu yıl enflasyon oranında artırıldığını açıkladı.

Bayram ikramiyeleri zamlandı bin liralık emekli bayram ikramiyeleri bin 464 lira olarak güncellendi. Emekliller bu bayram ikramiyelerini zamlı alacak. Aldıkları maaşlar ile zar zor geçinen emekliler için bayramlar, 2018 yılından bu yana bir nebze de olsa ekonomik açıdan rahatlamak anlamına geliyor.

2018 seçimleri öncesi yılda iki defa olmak üzere dini bayramlarda emeklilere 1.000 TL bayram ikramiyesi verileceği açıklanmıştı. Bu karar sonrası emekliler ilk ikramiyelerini 2018 yılının Haziran ayında aldı.

ERDOĞAN: ENFLASYON ORANINDA ARTIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokratlar Birliği Heyeti, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerine yaptığı konuşmada emekli ikramiyelerinin bu yıl zamlı yatacağını açıkladı.

Erdoğan konuşmasında, “Emeklilerimize bayramlarda 1000’er lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan’daki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 14,60, 2021 yılının Mart ayında ise yıllık yüzde 16.19 artmıştı.

Emekli ikramiyeleri 2018 yılından bu yana düşen alım gücüne rağmen hiç artırılmadı. Merkez Bankası enflasyon hesaplayıcısına göre 2018 yılının Haziran ayında 1.000 TL ile yapılan bir alışverişin tutarı bugün 1.464 TL oldu.

İlginizi Çekebilir

İsrail’e satışı yasaklanan ürünler

Türkiye’den İsrail’e satılması yasaklanan mal ve ürünler. Ticaret Bakanlığı’ndan ” İsrail’e ihracat kısıtlaması” başlığıyla yayımlanan …

Sınırsız Hosting