Ana Sayfa / Kime Ait / Emekli memur Ocak 2018 zammı

Emekli memur Ocak 2018 zammı

2018 Ocak memur emeklisinin eline geçecek olan zam miktarı ve maaşı belli oldu. Emeklilerin eline geçecek olan zamlı 2018 Ocak aylıkları açıklandı. Hangi emekli 2018 ne kadar zam alacak maaşına ve ellerine geçecek olan net zam miktarı. Emekliler 2018 yılında ne kadar zam alacak memur emekli 2018 zamlı ocak ayı maaşı ne kadar olacak? 2018’e sayılı günler kala memur emeklisi alacağı maaşlar merak ediliyor. Memur emekli maaşı 2018 güncel bilgiler.

Emekli memur en düşük ve en yüksek aylığı 2018 için açıklandı.  Ocak 2018 memur emeklilerinin maaşlarına gelecek olan net zam miktarı ve aylıklarına yansıyacak tutar kalem kalem açıklandı. Türkiye’de yaşam mücadelesi veren memurlar maalesef zor şartlarda yaşıyor ve ay başını getirme imkanları yok. Milyonlar yeni yılı heyecanla bekliyor. Hem emekliler hem de çalışanlar 2018’de zamlı maaşlarına kavuşacak. Herkesin merakla beklediği memur emekli maaşı ne kadar olacak? Gelin hep birlikte memur emeklisi 2018 maaşlarına bakalım.

Ocak 2018 memur emeklileri zam bilgisi için çok fazla okur mektubu geliyor. Ekonomideki artan fiyatlar çarşı pazarda sürekli fiyatları artan ürünler emeklilerin alım gücünü iyice düşürdü. 3 milyon memur ve 13 milyon emekli, 2018 yılında emekli maaşının ve memur maaşının ne kadar olacağını merakla bekliyor. Hükümetten yapılacak olan resmi açıklamayı bekleyen milyonlarca vatandaş, internet üzerinde süreci takip etmek için sık sık “emekli maaşı zammı” araması yapılıyor. Enflasyon farkına göre zam alacak memurların emekli maaşı ne kadar olacak?

Gazeteci Serdar Kuter yaptığı açıklamada memur emeklisinin ne kadar zam alacağını tahmini olarak açıkladı. Kuter, yaptığı değerlendirmede “Memur maaşına her dönem zam oluyor. 2017’de öngörülen zam oranı yüzde 3+4 olarak planlandı. Yılın ikinci yarısında ilk 5 ayda oluşan enflasyon yüzde 4,94. Yani ikinci gördüğümüz +4’ün üzerinde yani 0,94’lük bir fark oluştu. Eğer Aralık ayında enflasyon hiç artmasa bile ki artacaktır; memurlar yüzde 1 oranında bir zam alacaktır. Emekliye zam konusunda ise geçmiş 6 aylık TÜFE’ye bakılmaktadır. Yani 3 Ocak’ta bir önceki yılın ikinci 6 ayına bakılacak ve minimum yüzde 4,94’lük bir zam alacak emekliler hiç artmazsa. Ama şu anda kesin zam oranını söyleyemiyoruz, çünkü kesin zam oranı 3 Ocak’ta Aralık ayı enflasyonu gelecek ve yılın tablosuna bakılacak. Dolayısıyla eğer böyle bir tablo olursa en düşük memur maaşı 2.721 TL’den 2.857 TL’ye çıkacak. En düşük memur emekli maaşı 1.871 TL’den 1.964 TL’ye yükselecek” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yapı Kredi Bankası kaç paraya satılıyor?

Yapı Kredi Bankası kime ait., hisse durumu ve kim alacak bilgisi. Yapı Kredi kaç para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting