Ana Sayfa / İlginç / En uzun süreli gökkuşağı rekoru
9 SAAT SÜREN GÖKKUŞAĞI REKORU

En uzun süreli gökkuşağı rekoru

Dünyada en uzun süren gökkuşağı rekoru tam 9 saat. Tayvan’da 8 saat süren gökkuşağı rekor kırdı. dünyanın en ilginç rekorları ve doğa olayları ilgi çekmeye devam ediyor. Tayvan’da 9 saat süren gökkuşağı gözlemlendi. Uzmanlar böyle bir olayın çok nadiren gerçekleştiğini en son 1994 yılında İngiltere’de bir gökkuşağının 6 saat boyunca kaybolmadığı belirtildi. Tayvan’da 9 saat süren gökkuşağı gözlemlendi.

Gökkuşağı ne kadar sürer sorusu ve en uzun gökkuşağı rekoru bakın hangi ülkede gerçekleşti. Tayvan’da tam 9 saat süren gökkuşağı gözlemlendi ve rekorlar kitabına giren doğa olaylarından biri oldu. BBC’nin haberine göre, başkent Taipei’de Çin Kültür Üniversitesi yakınlarında oluşan gökkuşağı 9 saat boyunca kaybolmadı.

9 SAAT SÜREN GÖKKUŞAĞI REKORU

GÖKKUŞAĞI GÖRÜLME SÜRESİ

Üniversiteden bilim adamları ve öğrenciler tarafından gözlemlenen gökkuşağı, 30 Kasım’da yerel saatle 06.57’den 15.55’e kadar kayıt altına alındı.

Çin Kültür Üniversitesi Atmosfer Bilimlerinden Prof. Çou Kunşuan, yaptığı açıklamada, “İnanılmazdı. Kendimi sanki gökyüzünden bir hediye almış gibi hissettim. Böyle bir şey çok nadir olur.” ifadesini kullandı.

Bunun bir rekor olduğunu belirten Prof. Çou, ellerindeki bilgileri ve kayıtları toplayarak Guinness Rekorlar Kitabına başvuracaklarını kaydetti.

Çou, bir önceki rekorun 1994 yılında İngiltere’de Sheffield’de kaydedildiğini belirterek o zamanki gökkuşağının 6 saat kaybolmadığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Sokak köpekleri düzenlemesi ayrıntıları

Meclis’e gelecek olan sokak hayvanları düzenlemesi maddeleri. Sokak köpekleri ne olacak uyutulacak mı yasada neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting