Ana Sayfa / Yaşam / Enes Özcan nereli, kim ve neci

Enes Özcan nereli, kim ve neci

Enes Özcan tutuklandı. Enes Özcan aslen nereli,kaç yaşında kimin oğlu ve FETÖ ile ilişkisi ne soruları. Fethullah Gülen’in 1 numaralı varisi sayılan Mustafa Özcan’ın oğlu Enes Özcan FETÖ kapsamında tutuklandı. 

Mustafa Özcan’ın oğlu Enes Özcan tutuklandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları operasyonda yakalanan FETÖ’nün önemli isimlerinden Enes Özcan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Enes Özcan’ın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ölümünden sonra örgütün 1 numarası olması beklenen Mustafa Özcan’ın oğlu olduğu öğrenildi.İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri 16 Ekim’de İstanbul’un çeşitli ilçelerinde FETÖ operasyonu düzenledi. Operasyon kapsamında FETÖ’nün 2 numaralı ismi olduğu belirtilen Mustafa Özcan’ın oğlu Enes Özcan’ı ve FETÖ’nün Kolombiya sorumlusu olduğu kaydedilen Mahmut Eyüp Günel’in kardeşi Mehmet Akif Günel’in de aralarında bulunduğu 7 kişiyi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu ileri sürüldü. Şüphelilerin, örgütün aranan kişilerini saklamakta kullanılan ‘Gaybubet evleri’ olarak adlandırılan güvenli evlerinde gözaltına alındığı kaydedildi. Gözaltına alınan 7 şüpheli emniyet’teki işlemlerin ardından dün adliyeye sevk edildi. Mehmet Akif Günel ve Enes Özcan’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BABASINI ‘BAŞYÜCELER ŞURASI BAŞKANI’ DİYE KAYDETMİŞ
TEM ekipleri şüphelilerin cep telefonları ve dijital verilerini incelemeye yolladı. Ekipler yaptıkları siber incelemede gözaltına alınan Enes Özcan’ın, babası Mustafa Özcan’ı telefonuna “Başyüceler Şurası Başkanı” olarak kaydettiğini tespit etti.
RÜYA TABİRLERİ YAPIYOR
FETÖ’nün kapatılan okullarında fizik öğretmeni olarak görev yaptığı öğrenilen Enes Özcan’ın Orta Asya’dan getirilen öğrencilerinin, barınma ihtiyaçları ve eğitim işlerini organize ettiği belirlendi. TEM ekipleri, Özcan’ın ayrıca tutuklu FETÖ üyelerinin rüyalarını tabir eden ve yayan kişi olduğu ileri sürdü.

İlginizi Çekebilir

Üniversiteli İrem Er öldü

Bartın’da kız öğrenci ölü bulundu. İrem Er ölüm nedeni ne merak ediliyor. Üniversite öğrencisi İrem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting