Ana Sayfa / İlginç / Erbil ve Süleymaniye uçuşları askıda 29 Eylül’de
THY YENİ PİLOT ALIMI

Erbil ve Süleymaniye uçuşları askıda 29 Eylül’de

Türkiye’den Irak’ın kuzeyine tüm uçuşlar Cuma günü 29 Eylül 18’den itibaren askıya alınıyor. THY ve özel hava yolları Erbil ve Süleymaniye uçuşlarını durduruyor Cuma günü. Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu, Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ‘nün Irak Bölgesel Kürt yönetimine yapılan uçuşlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “THY, Atlas Global ve Pegasus tarafından Türkiye’ den Erbil ve Süleymaniye ye yapılmakta olan karşılıklı seferlerin Cuma günü saat 18.00 den itibaren gerçekleştirilmesi mümkün olamayacak” denildi.

Türkriye’den Erbil ve Süleymaniye’ye giden uçak seferleri askıya alınıyor 29 Eylül Cuma günü saat 18’den itibaren. THY, Pegasus ve diğer havayolları Erbil ve Süleymaniye uçuşlarını askıya alıyor.

Pegasus Kuzey Orak’ta Erbil uçuşlarını durdurdu, Erbil’e uçacaklara uçak şoku. Pegasus Hava Yolları CEO’su Mehmet Nane, Bloomberg’e telefon yoluyla yaptığı açıklamada, Erbil’e uçuşların durdurulduğunu belirtti.

Nane, açıklamasında, Pegasus Hava’nın, Irak Merkezi Yönetimi’nin uluslararası uçuşları durdurma kararı ile paralel hareket ettiğini dile getirdi.

THY: SÜLEYMANİYE VE ERBİL’E UÇUŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Türk Hava Yolları (THY) ise Süleymaniye ve Erbil kentlerine yapılan uçuşlarla ilgili kendilerine bir resmi bildirim olmadığını açıklayarak uçuşların devam ettiğini bildirdi.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Çeşitli basın-yayın organlarında Irak Sivil Havacılık Kurumu’nun Süleymaniye ve Erbil kentlerindeki havalimanlarını 29 Eylül tarihi itibariyle uluslararası hava trafiğine kapatacağı ile ilgili haberler yer almaktadır. Bu konuda Türk Hava Yolları’na iletilmiş resmi bir bildirim olmamakla birlikte bu iki kente olan tüm tarifeli uçuşlarımız planlandığı şekilde gerçekleştirilmektedir.”

İlginizi Çekebilir

Maldivler’e İsraillilerin girişi yasa

İsraillilere ülkeler kapılarını kapatmaya başladı. Maldivler İsrail pasaportluları almayacak. türkiye’nin de İsrailllileri ülkeye almaması bekleniyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting