Ana Sayfa / Genel / Esad’dan duma kimyasal saldırı açıklaması
ESAD ÖLDÜ MÜ, FELÇ Mİ

Esad’dan duma kimyasal saldırı açıklaması

Suriye’de Doğu Guta Duma’da kimyasal silah kullanan Suriye rejimi dünya ile alay etmeye devam ediyor. rus ve İran’ı arkasına alan Esad yönetimi, kimyasal silah kullanmaya devam edeceğini ima etti ve son saldırıyı pişkinlikle kabullendi. 

Esad Duma’daki kimyasal saldırıyı kabul etti dünyaya siz işinize bakın benim arkamda Rus ve İran var dedi. katil Esad, yüzyılın katliamcısı olma yolunda ilerliyor.  Doğu Guta’daki kimyasal saldırı sonrası tepkilerin hedefindeki Esad Rejimi’nden saldırıyla ilgili “Takılmış bir plak gibi inandırıcılıktan uzak!” değerlendirmesi geldi.
Doğu Guta’da 80 sivilin yaşamını yitirdiği kimyasal saldırı sonrası suçlamaların odağındaki Esad Rejimi’nden ilk açıklama geldi. Şam yönetimi tarafından yapılan açıklamada saldırı iddiaları için “Takılmış bir plak gibi inandırıcılıktan uzak!” ifadelerine yer verildi.

“TAKILMIŞ BİR PLAK GİBİ İNANDIRICILIKTAN UZAK”

Suriye hükümeti tarafından yapılan açıklamada Doğu Guta’da kimyasal silah kullanıldığı iddialarının “Sivillerin kanı üzerinden ticaret yapan ve Suriye’deki terörü destekleyen ülkeler dışında kalanlar için takılmış bir plak gibi ve inandırıcılıktan uzak” olduğunu söyledi.

AÇIKLAMADA SİVİLLERE TERÖRİST DENİLDİ

Suriyeli muhalif grupların ve sivillerin terörist olarak adlandırıldığı açıklamada,”Suriye ordusu terörizme karşı savaşında ne zaman ilerleme sağlasa, kimyasal silah kullanıldığı bahanesi Duma’daki teröristlerin ömrünü uzatmak için ortaya atılıyor” ifadesi kullanıldı.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting