Ana Sayfa / Manşet / Eşeğin sütünden sabun

Eşeğin sütünden sabun

Eşek sütü derken şimdi de eşek sütü sabunu çıktı. Eşek sütü sabunu belki de kellerin en büyük ilacı olacak. Egzamaya da iyi gelen eşek sütü sabunu bakalım kendi pazar payını oluştarabilecek mi?

Son günlerde eşek sütünün faydasıyla ilgili çok sayıda haber ve yazı dikkatinizi çekmiştir. Eşek sütü ilgi görünce şimdi de eşek sütü sabunu satılmaya başlandı. peki eşek sütü sabunu ne işe yarar. Eşek sütü sabunu satışları bir çok hastalığa iyi geldiği iddia edilince patladı. Eşek sütü sabunu nerelerde satılır ve nelere iyi gelir diye sorulabilir. Sağlık açısından anne sütüne rakip olarak gösterilen eşek sütü ve ondan yapılan sabun son zamanlarda çok rağbet görüyor. Sağlıklı bir hayatın sırrının eşek sütünde olduğunu söyleyenler bile var. Peki bu sütten yapılan sabun nelere iyi geliyor?
Eşek sütü sabunu egzamaya iyi gelir. Eşek sütü kanser, astım bronşit, egzama, sedef gibi hastalıklara karşı yardımcı oluyor, eşek sütünden yapılan sabunlar ise egzama ve sedefe iyi geliyor. Bursa’nın Orhaneli ilçesine bağlı Serçeler köyünde yaklaşık 1 sene önce eşek çiftliği açan 47 yaşındaki İlhan Biçer, eşek sütünün faydalarının anlaşılmasıyla talebin arttığını belirterek, “Bu işe babamın kansere yakalanmasının ardından yaptığım araştırmalar neticesinde başladım. Eşek sütünün kansere, astıma, bronşite ve birçok hastalığa iyi geldiğini öğrendim. İtalya’da çok yaygın olarak kullanılıyor. ” dedi.
Eşek sütünü her yaştan insanın günde bir çay bardağı içmesinin faydalı olduğunu ifade eden İlhan Biçer, “Anne sütü alamayan bebeklerden yaşlılara kadar herkes kullanabilir. Gün içinde bir çay bardağı içmek kafi. küçük Kocuklardan anne sütü içemeyenlere de eşek sütü verilebilir” dedi.
Eşek sütünden sabun da yaptığını anlatan İlhan Biçer, sabunun egzama, sedef gibi cilt hastalıklarının yanı sıra saç dökülmelerine karşı faydalı olduğunu söyledi. Eşek sütü sağlık ve kozmetik sektöründe kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir

EURO 2024 finali izle

İspanya-İngiltere final maçı canlı yayını ve saati. Euro 2024 finali izle bu akşam kanalı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting