Ana Sayfa / Kime Ait / Esnaf işyeri kredisi Hlakbank’tan
BİNALİ YILDIRIM SEÇİM BARAJI

Esnaf işyeri kredisi Hlakbank’tan

Esnaf işletme kredisi 200 bin liraya işyeri satın alma kredisi de 5 yüz bin lira çıkıyor. Halkbank esnaf işyeri ve işyeri satın alma kredisi ayrıntıları ve nasıl alınacak sorusu. 

Başbakan Binali Yıldırım’ın esnaflar için bugün açıkladığı müjdeler ve krediler. Esnaflara yeni iş yeri kredisi ve işyeri satın alma kredisi Hlakbank’tan gelecek.

Yıldırım, şöyle konuştu”Bugün esnaflarla ilgili yeni bir kararı paylaşacağız. Eğer bir ülke kalkınacaksa bütün toplum kesimlerinin birlikte hareket etmesiyle çalışmasıyla mümkün. Biz esnafımızı büyüyen güçlü Türkiye’nin ana bel kemiği olarak görüyoruz. 15 yıldır esnafa desteğimiz artarak devam ediyor. Bu yıl esnafa açtığımız kredi 9 milyarı geçti. Esanafa ne yapsak azdır, daha fazlasını bütçe imkanları ile yapacağız.

“YÜKSEK FAİZİN İZAHI MÜMKÜN DEĞİL”

Yüksek faiz sürekli olacak bir şey değil. Önemli olan faizlerin makul bir seviyeye gelmesi. Türkiye’nin büyümesi için buna ihtiyaç var. Bu konuda bazı önemli kararları alacağız. Bu faiz meselesinin Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarla orantılı olmadığını söylüyoruz. yatırımlar artıyorken fazilerin yüksek seyretmesinin ekonomik kurallarla izahı mümkün değildir. Bu konuda hükümetimizin birinci derecede öncelikli maddeler arasında yerini almıştır. Faizlerin kendi doğal sınırlarına çekilmesini sağlayacağız. Yatırımlarda ilave hazine desteği gerekmeden yatırımların gerçekleşmesi mümkün hale gelecek.

İŞ YERİ İÇİN 500 BİN LİRA KREDİ

Halk Bankası ile hükümetimiz yeni bir adım atıyor. Esnaf ve sanatkarlarımızın kullanacağı işletme kredisinin sınırı 150 binden 200 bine çıkarılıyor. Bulundukları iş yerini satın almak istiyorlarsa bunun için de kredi alabilecekler. 500 bin lira krediyi 10 yıl vade ile alabilecekler. Yeni araç alırlarsa, sıfır araç, taşıt edindirme kredisini kullanabilecekler. Bunun da vadesi 5 yıl. 500 bin lira alabilecekler. Bunların faizi piyasa faiziyle değil, hazinenin desteklediği düşük oranlı faiz olacak. Bütün bu yenilikler esnafımıza hayırlı olsun.

İlginizi Çekebilir

Yapı Kredi Bankası kaç paraya satılıyor?

Yapı Kredi Bankası kime ait., hisse durumu ve kim alacak bilgisi. Yapı Kredi kaç para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting