Ana Sayfa / Kadınca / Evde havayı temizleyen bitkiler

Evde havayı temizleyen bitkiler

Odanın havasını en iyi temizleyen ev çiçekleri ve bitkilerini sizler için araştırdık. Evde en faydalı bitkiler ve çiçekler ile evin havasını temizleyen ve bol oksijen sağlayan 5 bitki. Bu bitkiler karbondioksiti hüp diye içine çekiyor! Havayı temizleyen 5 harika bitki.

Evde yetiŞtirilmesi ve bakılması en yararlı bitkiler ve çiçeklerden 5 tanesini sizler için araştırdık bulduk. Bol oksijen veren ve evin havasını değiştiren temizleyen en iyi bitkiler ve çiçekler.

evde olması gereken 5 bitki ve çiçek

Şehir hayatı, duman, toz, kirlilik derken temiz havaya olan ihtiyacımız bitmiyor. Evinizde kolayca yetiştirebileceğiniz ve evin havasını temizleyen bitkilerle tanışmaya hazır olun.
1. Aloe Vera

Alternatif tıp ve kozmetik sektörünün en sevilen bitkilerinden olan aloe veranın içindeki jel yaralara ve yanıklara çok iyi geliyor. Sadece bununla bitmiyor, çok az suyla uzun süre bakabileceğiniz bir oksijen deposu da aynı zamanda.

2. Sarmaşık

Arsız büyümesiyle ünlü sarmaşık genelde dış cephelerde kullanılsa da ev salonlarında da havayı iyice temizleyebilen bitkilerden. Duvarlara tutunabildiği için ev içind euygun yerde bulundurun.

3. Yelken Çiçeği

Yelken çiçekleri, barış çiçeği olarak da anılmakta. Fazla ışık, su istemeyen ve beslemesi oldukça kolay çiçeklerdir. NASA tarafından yapılan bir araştırmaya göre ortamdaki formaldehit, benzen ve amonyağı temizledikleri söylenir.

4. Patos Sarmaşık

Yeşilliğini asla kaybetmeyen patos sarmaşık formaldehit, benzen ve ksilen gibi kimyasal bileşikleri temizler.

5. Kurdele Çiçeği

Bakımı oldukça kolay bir bitkidir. Bilimsel olarak da faydası kanıtlanmış. NASA’ya göre bulundukları ortamı formaldehit, ksilen ve tolüen gibi kimyasal bileşiklerden arındıran bu bitki tam bir iç alan bitkisi.

Not: Eğer küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa bu bitkileri onların ulaşabileceği alanlarda bulundurmayın. İçerdikleri maddeler yutulma halinde alerjik reaksiyon ve zehirlenme yaratabilir.

İlginizi Çekebilir

Ceylan Ertem neci, nereli ve kim?

Şarkıcı Ceylan Ertem aslen nereli, yaşı, eğitimi. Ceylan Ertem sokak köpekleri için ne dedi? Ceylan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting