Ana Sayfa / Gündem / FED’den banka krizi açıklaması 27 Haziran
FED YELLEN

FED’den banka krizi açıklaması 27 Haziran

ABD Merkez Bankası FED’in 27 Haziran’da yaptığı açıklama. Fed Başkanı Yellen’den bankalar için kriz açıklaması. Fed Başkanı Yellen az önce yaptığı açıklamada bankaların çok daha güçlü olduğunu ifade ederken alınan önlemlerle finansal krizin beklenmediğini ifade etti.

FED yeni bir kriz beklenmmiyor. Bankalar ve finans dünyası Fed Başkanı Yellen’in açıklamasıyla rahatladı. bankacıık açısından Türkiye’de önümüzdeki süreçte bir kriz beklenmiyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen Londra yaptığı konuşmada bankaların çok daha güçlü olduğunu ifade etti.

Piyasaların yönü üzerinde etkili olması beklenen Yellen’ın konuşmasında Fed’in almış olduğu önlemlerle çok uzun bir süre kadar finansal krizin olası olmadığı kaydedildi.

Yellen ifadesinde Fed’in krizlerden ders çıkardığını ifade ederken sistemdeki riskleri bulmak konusunda da tedbirli olduklarının altını çizdi.

DOLARDA HAREKETLİLİK

Yurt içinde piyasalar Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla kapalı olurken, uluslararası piyasalarda dolar/TL 3,50 seviyelerinde işlem görüyordu.
Cuma gün boyu 3.50-3.51 dar bandında işlem gören dolar/TL, haftanın son işlem gününü yatay seyirle 3.50’den tamamlamıştı.
Dolar Yellen’ın konuşmasının ardından 3.52 bandında seyrediyor.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting