Ana Sayfa / Yaşam / Fenerbahçe hükmen mağlup mu?

Fenerbahçe hükmen mağlup mu?

Ziraat Kupası yarı final maçında Fenerbahce ve Beşiktaş arasındaki olaylı maç nedeniyle Fenerbahçe hükmen mağlup olacak ve çok ağır saha kapatma ve para cezası alacak gibi görünüyor. Hürriyet Gazetesi ve Spor Arena hakem yorumcusu Mustafa Çulcu, olaylı derbi sonrası neler olacağını açıkladı… Beklediği kararın sarı lacivertlilerin hükmen yenilgisi olduğunu ifade eden Çulcu, ‘Ancak, hakem ve temsilcilerin raporları her şeyi değiştirebilir’ dedi.

Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası’nda hükmen mağlup mu olacak? TFF olaylı Fenerbahçe Beşiktaş maçı için ne karar verecek merakla bekleniyor.Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Ülker Stadyumu’nda oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçının tatil edilmesinin ardından, Türkiye Futbol Federasyonu açıklama yaptı.
TFF’den yapılan açıklamada, “Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Ülker Stadyumu’nda oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci müsabakası, yaşanan saha olayları nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilmiştir. Müsabakanın akıbetiyle ile ilgili karar önümüzdeki hafta içinde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilecektir. Maçta yaralanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz” denildi.İşte, Mustafa Çulcu’nun alınacak kararlarla ilgili açıklamaları…

– Maçın başından, tatil olduğu 55. dakikaya kadar Beşiktaşlı futbolcuların kullandığı korner atışları sırasında Fenerbahçe tribünlerinden köşe gönderine yabancı maddeler atıldı. Hakem bunları görünce korner bayraklarının olduğu bölgelere gidip, taraftara, “Ben buradayım” mesajını verdi. Bu sırada, başta takım kaptanı Volkan Demirel başta olmak üzere Fenerbahçeli futbolcuların iyi niyetli desteğini aldı. Bunlar futbol adına olumlu davranışlardı. Sahaya yabancı madde atılması olayı 55. dakikaya kadar 4 defa yaşandı. Bu süreçte hakem maçı oynatmak için elinden geleni yaptı.

GÜNEŞ YERE DÜŞÜNCE…
– Dakikalar 55’i gösterirken Beşiktaşlı Tolga Zengin, tribünlerle diyaloğa girdi. Tolga’yı sakinleştirmek isteyen Şenol Güneş, başına atılan bir cisim nedeniyle yere düştü ve sonrasında ortalık iyice karıştı. Hakem Mete Kalkavan ve yardımcıları bu sırada olayları dikkatli biçimde izliyordu ki, Beşiktaşlı futbolcular soyunma odasına gitti. Devamında, hakem Kalkavan ve yardımcıları da saha, seyirci ve güvenlik koşullarının yetersiz olduğunu görünce içeri girdi. Ardından, maçta görevli TFF temsilcileriyle konuştuktan sonra da maçı tatil etti.
ÖNCE BEŞİKTAŞLI FUTBOLCULAR GİTTİ
– Daha önce de ifade ettiğim üzere hakemin maça oynatmak için büyük çaba sarfettiğini gördük. Soyunma odasına girdikten sonra çıkmaması doğru karar. Şimdi bu maçın kaderini TFF Yönetim Kurulu belirleyecek. Bugüne kadarki genel temayül şöyle; hakem ‘sahaya atılan yabancı maddelerden dolayı oyunun devam etmesine sağlıklı bir ortam bulamadım ve tatil ettim’ diye rapor yazarsa, Fenerbahçe hükmen mağlup olur. Bu noktada TFF temsilcilerinin vereceği rapor da son derece önemli. Ancak, Beşiktaşlı futbolcuların hakem kararını beklemeden soyunma odasına gitmeleri de önemli bir ayrıntı.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting