Ana Sayfa / Manşet / Ferhat Göçer’ın danışmanlık ücreti
FERHAT GÖÇER

Ferhat Göçer’ın danışmanlık ücreti

Sağlık Bakanlığı’na danışman olan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer’in asıl mesleği ise cerrahlık. Ferhat Göçer sağlık Bakanlığı danışmanlığından aylık 5 bin lira maaş alıyor. Asıl mesleği doktorluk olan ancak konser yoğunluğu nedeniyle aktif cerrahlık yapmayan Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı’na danışman oldu.

Şarkıcı Ferhat Göçer, danışman olarak Sağlık Bakanlığı’na da hizmet veriyor. Şarkıcılıktan cerrahlığa vakit ayıramayan Ferhat Göçer, sağlık bakanlığı danışmanlığı sayesinde sektörden de haberdar olabiliyor.

HT Magazin’den Bülent İpek’in haberine göre ünlü şarkıcı, sağlık okuryazarlığını artırma projesinde görevlendirildi. Bakanlıkta oluşturulan çalışma grubunda danışmanlık yapan Göçer’in aylık maaşının da yaklaşık 5 bin lira olduğu öğrenildi.

SEMİNERLERE KATILIYOR

Ünlü sanatçı görevi gereği toplantılara katılıp seminerler veriyor. Tanıtım filmlerinin hazırlanmasına da katkıda bulunan Göçer, diyabetten kansere kadar yaygın sağlık konularıyla ilgili halkı bilgilendirmek için çalışıyor. Sanatçı kimliğinin avantajlarını kullanan şarkıcı sayesinde bakanlık daha çok vatandaşa ulaşıyor.

“BU GÖREV BİR ONUR”

Göçer, “Cerrahlık arada bir yapılacak iş değil. Şu an müziğe ağırlık verdiğim için yapamıyorum ama doktor olarak sağlık okuryazarlığı projesinde çalışmaktan onur duyuyorum” diyor.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting