Ana Sayfa / Manşet / FETÖ’den Denizli’de kaç kişi alındı?

FETÖ’den Denizli’de kaç kişi alındı?

Denizli’de 15 Temmuz’dan bu yana gözaltına alınan, soruşturulan ve tutuklanan toplam FETÖ’cü sayısı. Türkiye’de FETÖ’den en çok gözaltına alınan ve tutuklanan iller sıralaması ve Denizli ayrıntısı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalarda il genelinde 5 bin 475 hakkında FETÖ/PDY üyeliği iddiasıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı.

FETÖ’den Denizli’de toplam soruşturma geçiren insan sayısı ve tutuklanan sayısı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada “15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği iddiasıyla Denizli’de toplamda 5 bin 475 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmalar sonucunda 2 bin 650 kişi hakkında kamu davası açıldı, bin 486 kişi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi, bin 339 kişi hakkındaki soruşturma halen devam ediyor, halen yargılamaları devam eden 923 tutuklu sanığın bulunuyor, soruşturması devam eden kişilerden ise 6 kişinin tutuklu, açılan davalardan 30 kişi hakkında mahkumiyet hükmü kuruldu, 9 kişi hakkında ise beraat kararı verildi” denildi.

İlginizi Çekebilir

İsmail Kartal’ı istemeyen oyuncular

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’a isyan bayrağı açan yerli ve yabancı futbolcular. Hangi Fenerbahçeli futbolcular İsmail Kartal’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting