Ana Sayfa / Yaşam / Firari Albay Uzay Şahin’i özel tim bulacak

Firari Albay Uzay Şahin’i özel tim bulacak

FETÖ darbe firarisi Albay Uzay Şahin’in yakalanması için özel bir ekip kuruldu. Darbe girişimi sırasında sözde ‘Yurtta Sulh Grubu’ndan vatandaşların üzerine ateş açılması talimatını vermekle suçlanan Albay Uzay Şahin’in yakalanması için 6 kişilik özel ekip kuruldu.

Firari darbeci albay Uzay Şahin kaçak durumda ve yakalanması için çalışmalar yoğunlaştı. Özel ekip, Şahin’in 12 Temmuz’dan 16 Temmuz öğle saatlerine kadar ne yaptığına dair 96 saatlik bir kronolojisini çıkard

Kahramanmaraş 5.Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı olarak görev yapan Şahin’in, Ankara’da darbe planlaması toplantılarına katıldıktan sonra, İstanbul’a geçerek darbenin yönetim ayağında görev aldığı iddia ediliyor. Şahin, 1.Ordu Komutanı Ümit Dündar’ın rehin alınması talimatını verdi. (Sabah)

ÖZTÜRK DE ONU SUÇLADI

Uzay Şahin’in adı FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk’ün mahkemedeki savunmasında da geçti. Öztürk, firari sanık Uzay Şahin’i suçladı, “Uzay Şahin benim ismimi ve makamımı kullanarak darbe girişimi sırasında bazı emniyet müdürlerini arayıp beni sıkıyönetim komutanı olarak tanıtmıştır” dedi.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting