Ana Sayfa / İlginç / Fırtına, yağmur ve ardından kar

Fırtına, yağmur ve ardından kar

Türkiye bugün fırtınaya uyandı. İstanbul, İzmir, Çanakkale gibi birçok ilde fırtına etkili oluyor deniz ulaşımı etkileniyor. Türkiye’de bu hafta ortasından itibaren ise birçok şehir beyaza bürünecek kar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre bugün yurdun batı kesimlerinde etkili olacak sağanaklar yarın tüm yurda yayılacak. Hafta ortasında ise sıcaklıklar iyice düşecek, birçok şehirde kar görülecek.

Fırtına yıkıp geçiyor, Türkiye’nin birçok ilinde sert rüzgarlar ve yağmurlar etkili. Aralık ayı itibariyle ise birçok şehir beyaza bürünecek, sert kışa hazır olun. Kar yağışı beklenen iller 3 Aralık’tan itibaren.

Aralık ayıyla beraber Türkiye kışı iyice hissetmeye başlayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre bugün sağanak yağış Marmara ve Ege’yi ciddi derecede etkileyecek. Yarın hava sıcaklıkları ciddi oranda düşüş yaşayacak, bazı şehirlerde 10 dereceye yakın sıcaklık düşüşü görülecek. Çarşamba günü yurdun iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR, YAŞAMI ETKİLEYEBİLİR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Isparta çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz’de kuvvetli ve fırtına (40-80km/sa), Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’in batısında kuvvetli ve tam fırtına (60-110 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Polis Yakup Özdağ öldü

Sakarya’da kalp krizi geçiren 33 yaşındaki polis memuru hayatını kaybetti. Sakarya’da görev yapan 33 yaşındaki …