Ana Sayfa / Kime Ait / Gazprom Türkiye’den çekilmeyecek
GAZPROM TÜRKİYE ÇEKİLME

Gazprom Türkiye’den çekilmeyecek

Gazprom’un Türkiye’den çekileceği iddia edildi ancak bu iddia kaynağından yalanlandı. Türkiye Gazprom ticaret hacmi Türk akımı projesiyle birlikte çok daha fazla artacak. Gazprom’un Türk iç pazarından tamamen çekilebileceğine dair haberler üzerine şirket sözcüsü Kupriyanov açıklama yaptı.

Türkiye’Den çekileceği öne sürülen Gazprom’dan son dakika açıklaması geldi. Gazprom’un Sözcüsü Sergey Kupriyanov, Türkiye’deki doğalgaz tüketicileriyle işbirliği için farklı alternatifler üzerinde durduklarını söyledi.

Kupriyanov, “Türk enerji pazarındaki eğilimleri dikkatlice izliyoruz ve Türk tüketicilerle işbirliği için farklı alternatifler üzerinde duruyoruz. Uzun vadeli nihai çalışma modeli, enerji pazarındaki değişen konjonktüre göre adapte edilecek” ifadelerini kullandı.

‘BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Gazprom’un gaz ithalatında ikinci sırada bulunan Türk gaz pazarının kendileri için büyük önem taşıdığını da kaydeden Kupriyanov, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bölgede oynadığı önemli enerji aktörü rolü giderek artmaya devam edecek. Biz de bu doğrultuda yeni altyapı projesi olan Türk Akımı’nı geliştiriyoruz. Türk Akımı, Türkiye’ye büyük miktarda gazı doğrudan taşıyacak.”

Kommersant gazetesi, Rus enerji şirketi Gazprom’un Türk iç pazarından tamamen çekilebileceğini öne sürmüştü.

Sputnik

İlginizi Çekebilir

Süper Lig takımları harcama limitleri

2024-2025 Süper Lig takımları harcama limitleri. hangi takım ne kadar transfer harcaması yapacak bilgisi. TFF. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting