Ana Sayfa / Manşet / Halkbank, Moody’s kredi notu düştü

Halkbank, Moody’s kredi notu düştü

Halkbank’ın kredi notunu bir basamak düşürdü Moody’s. Türkriye’deki bankaların kredi notları açıklanıyor. Halkbank’ın kredi notu bir basamak düşürüldü. Borsa’da Halkbank hisselerinde düşüş olabilir küçük yatırımcı BİST’Te Halkbank hisselerinde dikkatli olmalı. ‘Sıfırcı hoca’ Moody’s Halkbank’ın kredi notunu bir basamak düşürdü görünümü ise negatif olarak belirledi. Mehmet Hakan Atilla davası ise banka için risk olarak nitelendirildi.

Moody’s Halkbank’ın kredi notunu bir basamak aşağıya çekti. Türk bankalarının kredi notları tartışılıyor. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye Halk Bankası’nın birçok kredi notunu düşürürken, görünümünü negatifte tutma kararı aldı. Kuruluştan yapılan açıklamada, Halkbank’ın Türk Lirası cinsinden uzun vadeli notunu ‘Ba1’den ‘Ba2’ye düşürüldüğü, uzun vadeli döviz mevduatı notunun ise ‘Ba2’de tutulduğu belirtildi.

Kuruluş, bankanın kârlılığının bu yılın 3’üncü çeyreğinden itibaren düşmesinin beklendiğini vurguladı.

HAKAN ATİLLA DAVASI RİSK
Moody’s ABD’de devam eden Reza Zarrab’ın savcılıkla anlaşarak tanık olduğu Mehmet Hakan Atilla davasına da not indirim kararını yayımladığı bülteninde yer ayırdı.

Kurumdan yapılan açıklamada ABD’de devam eden davanın takip edildiği belirtilerek, “Moody’s ABD’de devam eden ve bankanın eski genel müdür yardımcısının yargılandığı davayı izlemekte ve buradaki potansiyel not indirimi riskini görmektedir. Davanın seyri bankanın not indirimi sürecinde rol oynayabilir” ifadesi kullanıldı.

İlginizi Çekebilir

Yeni konut düzenlemesi

Konut yeni düzenleme Mehmet Şimşek duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kentsel dönüşümün finansmanıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting