Ana Sayfa / Kadınca / Hanife’ye maliye kıskacı

Hanife’ye maliye kıskacı

Hanife maliye takibine giriyor. Gelin adayı Hanife aldığı reklamlardan vergi ödeyebilir. RTÜK tarafından yasak getirilen izdivaç programlarında şöhreti yakalayan gelin adayı Hanife, sosyal medya hesabını kazanç kapısına çevirdi.

Gelin adayı Hanife maliye kıskacına giriyor. Sosyal medyadan para kazananlar için vergi dönemi başlayabilir. Yarım milyona yakın sosyal medya takipçisi olan gelin adayı Hanife, çeşitli markalara ait ürünlerin tanıtımını yaparak büyük paralar kazanıyor.

Konuyla ilgili gelen şikayetler üzerine harekete geçen Maliye Bakanlığı, yapılan reklamlardan vergi alınması için düğmeye bastı.

Hanife son olarak estetik yaptırdığı haberleriyle gündeme gelmişti.

BİR GÜNDE BİNLERCE LİRA KAZANIYORLAR

Sosyal medya, hem ürün ve hizmetini tanıtmak isteyen şirketler, hem de kolay yoldan para kazanmak isteyen kullanıcılar için çıkış kapısı oldu. Ünlü isimler başta olmak üzere, bazı blogger’lar ile ünlü sosyal medya fenomenleri, attıkları tweetler ile bir gün içinde binlerce lira kazanıyor.

Twitter başta olmak üzere Instagram ve Snapchat uygulamaları ile yapılan ürün tanıtımları, saniyeler içinde binlerce kişiye ulaşıyor. En fazla ücreti de en fazla takipçiye sahip olan kullanıcılar kazanıyor. Sadece tek bir paylaşım ile elde edilen gelir, 2 bin TL’den başlıyor.

Paylaşıma gelen beğeniye göre de ücret artabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Sigarada İngiliz modeli dönemi

Sigara satışı İngiliz modeli nedir, özelliği ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan tütün ve tütün ürünlerine karşı yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting