Ana Sayfa / Kime Ait / HGS-OGS cezası 4 kata indi

HGS-OGS cezası 4 kata indi

10 kat olarak cezalandırılan kaçak OGS-HGS cezaları 4 kata indirildi. Köprü ve otoyollardan kaçak geçmenin cezasında indirime gidildi. OGS ve HGS’den kaçak geçmenin 10 kat olan cezası 4 kata indirildi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “HGS-OGS’de kaçak geçişlerde 10 kat cezayı 4 kata indiriyoruz” dedi.

HGS ve OGS kaçak geçmenin 10 kat olan cezası 4 kata düşürüldü. Trafik cezalarında da indirim geliyor ve trafik cezalarına af da yolda. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan NTV’de soruları yanıtladı.

Arslan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“(Kanal İstanbul Projesi) İstanbul Boğazı’na sahip çıkmamız gerekiyor. Kanal İstanbul 45 kilometrelik bir kanal olacak. Depremsellik çalışmalarını da yaptık.

Uluslararası arenada uzman kuruluşlarla da çalıştık.

(Çanakkale Köprüsü’nde son durum) 18 Mart 2019’da köprü silüetinin ortaya çıkmasını hedefliyoruz. Kule yükseklikleri 318 metre olacak.

(Yeni havalimanı) Yüzde 89’u tamamlandı, hedefimiz 29 Ekim’de açılışını yapmak. 4-5 ana koridordan yollara bağlantısı olacak.

(Banliyo hattının açılışı) Haftaya Halkalı-Kazlıçeşme arası test sürüşü yapacağız.

(Kaçak geçişe af gelecek mi?) HGS OGS’de kaçak geçişlerde 10 kat cezayı 4 kata indiriyoruz. Yüzde 25 indirim yapıyoruz. 950 Milyon TL’lik cezanın yüzde 60’ından vazgeçeceğiz”

İlginizi Çekebilir

Borsada işlem ücreti oranı

Borsa İstanbul’da işlem ücreti başlıyor. Borsa yatırımcısı artık her işlemde devlete para ödeyecek. İktidar günden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting