Ana Sayfa / Genel / İstanbul Hilton Parksa kapanıyor (İstanbul Hilton Parksa)
İSTANBUL HİLTON PARKSA KAPANDI

İstanbul Hilton Parksa kapanıyor (İstanbul Hilton Parksa)

Sabancıların Hilton oteller zinciriyle ortak oteli olan İstanbul Hilton Parksa eğitim merkezi olacak ve yarın otel hizmeti bitiyor. Sabancılar’ın Hilton Porksa İstanbul’u kapatma nedeni. İstanbul Maçka’da bulunan Hilton İstanbul Parksa yarın son kez müşterilerine otel hizmeti verecek.

Hilton İstanbul Parksa binası eğitim merkezi oluyor. Sabancı Holding’e ait olan ve 27 yıldır otel olarak kullanılan gözde binada, Sabancı Üniversitesi’nin bir dizi eğitim programına ev sahipliği yapacak. 

Hilton İstanbul Parksa için yarın son gün son kez ev sahipliği yapacak. Sabancı’nın Hilton ile olan işbirliği ise Adana, Mersin ve Kayseri’deki otellerde sürecek.

9 bin metrekare alan üzerinde kurulu Hilton İstanbul Parksa 1990 yılından bu yana otel olarak hizmet veriyor. Otelin işletmesi Hilton’a ait. Dev binanın mülkiyeti ise Sabancı Holding’e ait.

Sabancı Aile bir süre önce, söz konusu binayı farklı bir biçimde değerlendirmeyi gündemine aldı. Yürütülen görüşmeler sonrası anılan yerin eğitim mekanı olarak değerlendirilmesi kararlaştırıldı. Sabancı Üniversitesi’nin profesyonellere yönelik olan bir dizi eğitim programının söz konusu binada verilecek.

ÇALIŞANLAR DİĞER OTELLERE…

Hilton tarafı da bu sürece ilişkin gelişmelere 2 ay kadar önce personel ile paylaştı. Otel çalışanları, Hilton’un diğer otellerine kaydırıldı.

HİLTON İLE İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

Edinilen bilgiye göre, Sabancı Holding ile Hilton arasındaki uzun yıllara dayalı ilişki ise sürecek. Kayseri, Adana ve Mersin’de bulunan otellerde tarafların birlikteliği sürecek. (Hürriyet)

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting