Ana Sayfa / İlginç / Humus’ta ABD silahları ele geçirildi

Humus’ta ABD silahları ele geçirildi

Suriye’nin humus kentinde Rus birlikleri çoğu ABD yapımı füze ve silahları ele geçirdi. Nusra Cephesi’nin elindeki ABD silahları ve füzeleri Ruslar tarafından ele geçirildi. Tow füzesi özelliği, menzili ve etki alanı. Rusya Savunma Bakanlığı, Humus’da ele geçirilen terör örgütü Nusra Cephesi’ne ait bir depoda ABD yapımı TOW füzelerinin yanı sıra yurt dışında üretilmiş birçok silah ele geçirildiğini duyurdu

ABD’nin Suriye’de Nusra Cephesine verdiği silahlar Rusya tarafından ele geçirildi. Tow füzeleri teröristlerin elinde bulundu. Humus’ta ele geçirilen AD füze ve silahları Rusları şaşırttı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’nin Humus bölgesinde terör örgütü Nusra Cephesi’ne ait bir depoda çok sayıda Amerikan yapımı silah ele geçirildiğini açıkladı.

Rusya Suriye’de Uzlaştırma Merkezi yetkilisi Andrey Nekipelov tarafından yapılan açıklamada, “Burada çok sayıda gaz maskesi ve anti-tank TOW-2 füzelerinin yer aldığı yurt dışında üretilmiş bir çok silah bulundu. Tesisler çok iyi donaltılmış” ifadelerini kullandı.

Silah deposunun yanı sıra aynı bölgede, medikal amaçlarla kurulmuş yeraltı tünelleri ve siviller için oluşturulmuş bir gözaltı merkezinin de ortaya çıkarıldığı bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıkladığı TOW-2 tipi anti-tank füzeleri, 1970’li yıllarda üretilmiş ve sonrasında Vietnam, Afganistan ve Irak gibi çatışma bölgelerinde kullanılmıştı. Füzelerin 3 kilometreye varan bir menzile sahip olduğu biliniyor.

Suriye’de TOW füzelerinin kullanıldığı daha önce 2015 yılında Russia Today ekibine yapılan saldırıda ve 2016’da rejime ait bir tankın isabet alması olayında kullanıldığı görülmüştü.

HABERTÜRK 

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da yalı soygunu

İstanbul soyulan yalı kime ait, ne kadar para çalındı ilgisi. İstanbul Boğazı yalı soygunu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting