Ana Sayfa / Kime Ait / İbrahim Altan nereli, yaşı, kim
İBRAHİM ALTAN KİM

İbrahim Altan nereli, yaşı, kim

Dr. İbrahim Altan aslen nereli, mesleği, yaşı ve görevi bilgileri. İbrahim Altan yeni Kızılay Genel Müdürü oldu. Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan neci, eğitimi, yaşı ve memleketi bilgilerini ve daha önce görev yaptığı kurum ve kuruluşları sizler için derledik. 

Kızılay yeni Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan olunca google’da en çok aranan isimler arasında öne çıktı.  Türk Kızılay’ı yardımları ve bünyesindeki kahraman çalışanları ile hep dikkat çekmiş gurur kaynağımız olmuştur. Kızılay haberleri en çok okunan haberlerdendir. İşte böyle köklü bir kuruma Türk Kizilayı’na yeni bir genel müdür atandı. İsmi de Dr. İbrahim Altan.

İBRAHİM ALTAN ÖZGEÇMİŞİ

İstanbul’da 1964’te doğan İbrahim Altan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İslam Tarihinde Sicilya Adası’nın Yeri” adlı tez konusuyla yüksek lisansını ve “XII. Yüzyılda Kuzey Afrika İtalya Ticari İlişkileri” teziyle doktorasını tamamladı.
Altan, 1993-2004 arasında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde İslam Tarihi asistanı olarak çalıştı. Alanıyla ilgili Diyanet İslam Ansiklopedisi’nde maddeler yazan, bilimsel dergi ve gazetelerde yayınlar yapan Altan, 1999 depremiyle birlikte insani yardım örgütlerinde gönüllü olarak çalışmaya başladı.
İbrahim Altan, hem Adapazarı hem de Düzce deprem bölgelerinde koordinasyon görevi yaptı. Yuvacık-İzmit, Serdivan-Adapazarı, Düzce ve Kaynaşlı’da prefabrik konutların kurulmasını koordine etti.

İBRAHİM ALTAN ÇALIŞTIĞI KURUMLAR
Nisan 2000 ile Nisan 2013 yılları arasında Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreterlik görevini üstlenen Altan, 1999’dan sonra Türkiye’de meydana gelen tüm doğal afetlerde fiilen çalıştı, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Sosyal Riski Azaltma Projesi Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
Altan, 26 Aralık 2004’teki Açe depremi başta olmak üzere 2005’ten itibaren Pakistan, Nijer, Filistin, Somali, Yemen, Suriye, İran, Arakan, Etiyopya, Lübnan, Makedonya, Bosna, Bulgaristan ve diğer ülkelerde yaşanan bütün afetlerde ve insani krizlerde operasyonlar yönetti.
İbrahim Altan, Şubat 2013’ten itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı İnsani İşler Birimi Türkiye Temsilcisi olarak görev yaptı.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting