Ana Sayfa / Manşet / İngiltere’de B.1.621 mutasyonu

İngiltere’de B.1.621 mutasyonu

İngiltere’de korona virüs’ün yeni mutasyonu olan B.1.621 varyantı tespit edildi. B.1.621 mutasyonunun diğer korona varyantlarından daha bulaştırıcı ve ölümcül olduğu belirtiliyor. İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’ndan (PHE) uzmanların ülkede corona virüsünün yeni bir mutasyonunu saptadığı bildirilirken, mutasyonla ilgili 16 vaka tespit edildiği aktarıldı.

İngiltere‘de kornonavirüs’ün yeni bir varyantı ortaya çıktı. Dünya, corona virüsünde delta varyantı paniği yaşarken, İngiltere’de mutasyon konusunda yeni bir gelişme yaşandı.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’ndan (PHE) uzmanların ülkede coronanın yeni bir mutasyonunu saptadığı bildirildi.

16 VAKA TESPİT EDİLDİ

The Mirror’un haberine göre, uzmanlar, “Bugüne kadar ülke genelinde B.1.621 mutasyonunun bulaştığı 16 enfeksiyon vakası tespit edildi. Bunların çoğu yurt dışına yapılan seyahatler ile ilgili” açıklamasında bulundu.

PHE uzmanları şu anda yeni varyantı analiz ederken, bu mutasyonun aşıları daha az etkili hale getirdiğine dair henüz bir kanıt olmadığı da aktarıldı.

Haberde, “PHE, mutasyonların virüs davranışı üzerindeki etkisini daha iyi anlamak için laboratuvar testlerine devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

İlginizi Çekebilir

Fred rövanşta cezalı

F!enerbahçe-Olympiakos rövanş maçı ne zaman hangi kanalda Fenerbahçe’de cezalı ve sakat futbolcular kimler sorusu. Olympiakos …

Sınırsız Hosting