Ana Sayfa / Kime Ait / İsrail, İran’ı Suriye’de vurdu
İSRAİL JETLERİ

İsrail, İran’ı Suriye’de vurdu

Suriye’de İsrail uçaklarınca vurulan İran hava üssü ve İran’ın İsrail’e cevabı ne olacak sorusu. Suriye üzerinde İran İsrail savaşı başladı. Tahran Yönetiminin İsrail’in bir hedefini vurması bekleniyor. İsrail jetleri, Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki İran askeri üssüne saldırı düzenledi.

Şam’daki İran hava üssü İsrail jetlerince vuruldu. İran ile İsrail arasındaki gerilim tarihin en yüksek seviyesinde. İsrail merkezli Haartetz gazetesi İsrail’in Suriye’de bulunan askeri üssünü vurduğunu duyurdu. Son dakika koduyla geçen habere göre saldırı Şam’a 13 kilometre uzaklıktaki El Kisva’ya oldu. Lübnan hava sahasını kullanan jetler Şam yakınlarındaki İran askeri üssünü hedef aldı.

Uçakların bombardımanın hemen ardından şiddetli patlama sesleri duyuldu. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, patlamalardan sonra Şam ve çevresinde büyük oranda elektriklerin kesildiğini aktarıyor.

Saldırıya karşılık ise, Suriye’deki hava savunma sistemleri İsrail jetlerine füze fırlattı. Bombardımana karşı Suriye veya İran’dan henüz bir açıklama yok. İsrailli yetkililer de yorum yapmayı reddeiyor.

BBC, yakın zamanda Kisva’da İran’a ait bir üssün inşa edildiğini duyurmuştu.

 

İlginizi Çekebilir

27 bin Angus İskenderun’da

İskenderun ilçesi angus koktu. 27 bin Angus kesimlik olarak Türkiye’ye getirildi. Türkiye Brezilya7dan 27 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting