Ana Sayfa / Yaşam / İstanbul hafta sonu (28-29 Ekim) durumu
HAVA TAHMİNİ

İstanbul hafta sonu (28-29 Ekim) durumu

Meteoroloji İstanbul 28-29 Ekim hava durumu. İstanbul bu hafta sonu hava durumu nasıl diye soranlara iyi haber veremiyoruz. artık sonbaharı iliklerimize kadar hissedceğimiz günler başladı, yağışlar sürecek. Hafta sonu gelirken hava durumuna dair detaylar merak ediliyor. Hafta sonu planlarını açık mekanlara yönelik yapanlara kötü haber Meteoroloji’den geldi, yurt yağmura teslim olacak. İşte hafta sonu hava durumu detayları.

Hava tahmini 28-29 Ekim İstanbul ve Türkiye meteoroloji son verileri. Yağmurlar başladı ve bu hafta sonu İstanbul üşüyecek çünkü hava sıcaklıkları da düşüyor. Yağmurlu geçen haftanın ardından bugün mola veren yağışlar hafta sonu geri geliyor. Yarından itibaren başlayacak yağışlar önümüzdeki hafta ortasına kadar yer yer kendini hissettirecek. Hafta sonu planlarını hava durumuna göre şekillendirecek vatandaşların yağmur konusunda dikkatli olması gerekiyor.
HAFTA ORTASINA KADAR SÜRECEK

Şemsiyesiz ve üstünüze kalın bir mont almadan dışarı çıkmayın. İstanbul’da yarın başlayacak olan yağışlar salı gününe kadar etkili olarak sürecek, çarşambadan itibaren yağışlar İstanbul’u terk edecek. Yurdun batı kesimlerini hafta ortasında terk edecek yağışlar doğu bölgelerde bir süre daha devam edecek.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri ile Antalya ve Muğla çevresinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise kuzeydoğu kesimlerde 2-5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Barış Boyun neci, nereli, yaşı?

Barış Boyun aslen nereli, kaç yaşında, hangi çetenin lideri ve Barış Boyun örgütünün uçları işlediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting