Ana Sayfa / Sağlık / İstanbul’a kar ne zaman yağar 2017

İstanbul’a kar ne zaman yağar 2017

Kasım ortasına geldik ancak İstanbul’da havalar adeta bahar gibi. Peki İstanbul’a ilk kar ne zaman yağar uzmanlar ne diyor diye merak ediliyor. Kasım ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde, İstanbul’da yılın ilk kar yağışının ne zaman gerçekleşeceği merak konusu…

İstanbul’da kar ne zaman bekleniyor, ne zaman yağar diye merak ediliyor. Kasım 2017 itibariyle havlar beklentilerin de üstünde sıcak geçiyor. Meteoroloji uzmanları ise Kasım sonugibi İstanbul’a ilk karın düşmesini bekliyor. Aralık 2017 ayının ise çok soğuk geçme ihtimali de bulunuyor. Son simülasyonlarda, 20-23 Kasım arasında İstanbul için kuvvetli bir soğuk hava dalgası görünüyor. Bu soğuk hava dalgasının İstanbul’da yüksek kesimlerde, çok düşük ihtimal de olsa kar yağışına yol açma olasılığı bulunuyor. Uzmanlar ise şimdiden yorum yapmanın bilimsellikten uzak olacağı görüşünde.

İSTANBUL KAR VE KIŞ 
Hava tahmininde kullanılan simülasyon modellerinden GFS (The Global Forecast System) model verilerindeki kar beklentisiyle ilgili, havaninotlari.com internet sitesinde yer alan değerlendirme dikkat çekti.

İşte model verilerindeki kar olasılığına dikkat çeken o değerlendirme:

“Son günlerde bu modellerde 20-23 Kasım gibi İstanbul için kuvvetli bir soğuk hava dalgası görünüyor. Bu soğuk hava dalgasının İstanbul’da yüksek kesimlerde, çok düşük de olsa, kar yapma ihtimali var. Tabii ki kesin bir şey söylemeyiz ancak modellerde görünen bu.

Önümüzde yaklaşık 10 gün olduğu için ‘kar yağacak’ demek bilimsellikten uzak olur, ancak kasım ayı içinde İstanbul’da kar ihtimali görmek de ilginç.”

İlginizi Çekebilir

Mersin kazada ölen 10 kişinin isimleri

Mersin ölen 10 kişinin isimleri e yaralı 39 kişinin kimlikleri. Mersin’de katliam gibi trafik kazası. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting