Ana Sayfa / Yaşam / Kandil’de Nurettin Demirtaş öldürüldü iddiası

Kandil’de Nurettin Demirtaş öldürüldü iddiası

Kandil’de öldürülen teröristler arasında Nurettin Demirtaş’ın da bulunduğu öne sürülüyor. HDP’li Selahattin Demirtaş’ın ağabeyi Selahattin Demirtaş’ın tSK harekatında Kandil’De öldürülen teröristler arasında bulunduğu iddiası sitelere düştü. Hafta sonu terör örgütü PKK’nın lider kadrosu toplantı halindeyken Türk jetleri tarafından vurulmuştu. O bombardımanda öldürülen teröristlerin arasında HDP cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Kandil’deki abisi Nurettin Demirtaş’ın da olduğu iddia edildi.

Nurettin Demirtaş’ın Kandil’de öldürüldüğü öne sürülüyor. TSK’nın Kandil harekatı ve son öldürülen üst düzey teröristler ve PKK elebaşıları. 11 Mart’ta sınır ötesi operasyona başlayan TSK’nın Kandil’e ilerleyişi sürüyor. Kandil’e yönelik ilk operasyon 20 savaş uçağıyla yapıldı. 10 kritik nokta jetler tarafından bombalanadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu operasyonlarda üst düzey yöneticilerin öldürüldüğünü açıklamıştı.

A Habe’de yer alan habere göre; kritik operasyonda öldürülenler arasında HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın PKK’lı abisi olduğu iddia edildi.

NURETTİN DEMİRTAŞ YAŞI, NERELİ VE KİM

NURETTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

Terör örgütü PKK’ya üye olmak suçundan geçmişte 11 yıl 6 ay hapis yatan Nurettin Demirtaş 48 yaşında. Nurettin Demirtaş, o zaman aldığı cezadan sonra DTP’ye genel başkan olmuştu. O dönemde Nurettin Demirtaş almış olduğu “askerliğe elverişsiz raporu” ile gündeme gelmişti. Askerlikten muaf tutulan Nurettin Demirtaş 8 Kasım 2007’de DKP’nin Genel Başkanlığı’na seçilmişti.

Nurettin Demirtaş’ın askerlikten muaflığı ile ilgili raporun sahte olduğu mahkemece iddia edilip, hakkında tutuklama kararı çıkartıldı. Almanya’ya yaptığı bir geziden sonra 17 Aralık 2007’de Türkiye’ye dönen Nurettin Demirtaş, gözaltına alındı ve tutuklandı.

Bir yıl hapis cezasına çarptırılan Nurettin Demirtaş, tahliye edilince askere alındı. Safranbolu ile Artova ilçelerinde askerlik yapan Demirtaş, DTP kapatılınca Erbil’e kaçtı. Selahattin Demirtaş kardeşinin Erbil’de olduğunu söylemişti ama o PKK’dan çıkmıştı. PKK’nın dağ kadrosuna dahil olan Nurettin Demirtaş hala terör örgütü mensubudur.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting