Ana Sayfa / Kadınca / Kartla alışveriş 1 ay uzatıldı
KREDİ KARTI BANKA ONAY

Kartla alışveriş 1 ay uzatıldı

Kredi kartı ile internette alışveriş için süre bir ay daha uzatıldı. İnternetten kredi kartı ile alışveriş için başvuru tarihi 31 Ocak 2018’e kadar uzatıldı. Kredi kartı ve banka kartı internetten alışveriş için nasıl açılır ne yapılması gerekiyor bilgileri. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, “İnternetten kartla alışverişe onay süresini 31 Ocak 2018’de sona erdireceğiz” dedi. Süre 31 Aralık’ta bitiyordu. Kullanıcılar bu tarihe kadar bankalarına onay vermediği takdirde kredi kartlarını online alışverişte kullanamayacak.

Online alışveriş için kredi kartı onay ve banka kartı onay son başvuru tarihi 31 Ocak 2018’e kadar uzatıldı. Kredi kartıyla yapılacak online alışverişte kullanıcı onayı zorunluluğu getiren uygulamanın süresi 17 Ağustos’tan 31 Aralık’a uzatılmıştı. Uygulama, 1 Ocak 2018 tarihinde başlayacaktı. Ancak BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben yeni bir açıklama yaparak, “İnternetten kartla alışverişe onay süresini 31 Ocak 2018’de sona erdireceğiz” dedi.

KREDİ KARTINA ONAY NASIL VERİLİR İNTERNET İÇİN

Ornline alışveriş için kredi kartı nasıl onay alınır ve ne yapılması gerekir bilgileri. 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren kredi kartıyla yapılacak alışverişlerde artık müşteri onayı gerekecek. Kart sahipleri bankalarına bildirimde bulunmadığı takdirde online alışveriş yapamayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kararıyla birlikte artık kart sahipleri açıkça talep etmediği sürece, bireysel banka kartları ve kredi kartları elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilecek.Müşteri kredi kartını aldıktan sonra, banka müşteri hizmetleri ile görüşüp internet kullanımı için gerekli onayları vererek online alışveriş yapabilecek.
31 ARALIK SON
Mevcut kartlar için ise son gün 31 Ocak 2018. Bu tarihe kadar kart sahiplerinin online alışveriş için bankalarına onay vermesi gerekiyor.
KARTINIZ ONLİNE ALIŞVERİŞE NASIL AÇILIR?
Online alışveriş onayı için 3 yöntem bulunuyor. Kullanıcılar bankanın mobil uygulama veya internet sitesinin ayarlar kısmından, telefonla (Arama ya da SMS) ve şubeye giderek bu işlemi gerçekleştirebilecek.

Otomatik ödeme talimatları ise kapsam dışı bırakıldı. Yani bankanıza onay vermeseniz dahi daha önceden verilmiş otomatik ödeme talimatları yeni uygulamadan etkilenmeyecek.

İlginizi Çekebilir

Nicki Minaj Hollanda’da gözaltında

Hollanda’da dünyaca ünlü ABD’li şarkıcı Nicki Minaj gözaltına alındı. ABD’li şarkıcı Nicki Minaj, Hollanda havalimanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting