Ana Sayfa / Kime Ait / Kıraça Holding kime ait, şirketleri
KIRAÇA HOLDİNG

Kıraça Holding kime ait, şirketleri

Kıraça Holding kime ait, kim tarafından ne zaman kuruldu ve Kıraça Holding bünyesinde hangi şirketler bulunuyor sorusu. Türkiye’de yerli otomobil üretecek ortak şirketlerden biri de Kıraça holding. Bilgikahini olarak Kıraça  Holding ile ilgili bilgileri sizler için derledik. 

Babayiğit yapacak firmalardan biri de Kıraça holding. Yerli otomobil için güç birliği yapan 5 büyük şirket ve holding bilgileri. Ortak Girişim Grubu’nda 5 babayiğit bulunuyor. Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding, Ortak Girişim Grubu içerisindeTürkiye’nin otomobili için imzalar atılıyor: 5 babayiğit kolları sıvadı
tecrübelerini, güçlerini birleştirecek. Hedef 2018’in başında Türkiye’nin Otomobili’ni yapacak şirketi kurmak.

KIRAÇA HOLDİNG SAHİBİ, KURULUŞU VE BİLGİLERİ

Kıraça Holding, 1998 yılında Türk otomotiv sektörünün önde gelen isimleri İnan Kıraç ve Claude Nahum tarafından Kıraça Şirketler Topluluğu adıyla kurulmuştur.

Türk otomotiv sektöründeki kapasite fazlası atıl yatırımları Türk ekonomisine kazandırmak, hafif ticari araç pazarındaki büyüme potansiyelini değerlendirmek, yeni bir pazarlama ve dağıtım modeli ile bağımsız yedek parça sektöründeki dağınık yapıyı organize etmek ve uluslararası ticaret alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket kısa bir sürede bu sektörlerdeki gücünü ve başarısını kanıtladı.
En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Holding, faaliyet alanlarına denizcilik (hem üretim hem de satış ve servis), tasarım-mühendislik ve enerji alanlarını da eklemiştir.
Grubun bağlı ortaklıkları ve iştirakleri aşağıdaki gibidir:
Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Karsan Pazarlama A.Ş.
Karland Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Kırpart Otomotiv Parçaları San. ve Tic. A.Ş.
Sirena Marine Denizcilik San. ve Tic. A.Ş.
Kare Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Hexagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş.
Heksagon Katı Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bunların yanısıra, Kıraça Holding kurucularından İnan Kıraç’ın eşi Suna Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları Suna ve İnan Kıraç Vakfı, eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding’in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü yer almaktadır.
En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Şirketler Topluluğu, tecrübe ve dinamizmi uyum içinde birleştirerek başarıya ulaşan ender şirketlerden biri olmuştur.

İNAN KIRAÇ’IN MESAJI
40 yıllık iş tecrübeme dayanarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki: Genç Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın sanayi açısından gelişmiş ülkeleri arasındaki yerini hızla almaktadır. Ülkemizin bu noktaya gelmesinde, insanımızın aktif girişimciliğinin ortaya çıkardığı gelişmiş yatırımlar ve özel sektör büyümesi önemli bir rol oynamaktadır. Bunların yanı sıra ülkemizin stratejik konumu ve dinamik toplum yapısı, gelişmemizi sağlayan başlıca etkenlerdir.
Yeni çağın gereklerine ayak uydururken dikkat etmemiz gereken noktalar, mükerrer yatırımlar yapmak yerine özel sektör girişimcisinin eksik noktalarını tespit etmek ve bu bağlamda tamamlayıcı yatırımlara yönelmek, ayrıca bunları gerçekleştirirken de en son teknolojiyi kullanmaktır.
Ana sanayimizin kendini dış pazarlarda daha güçlü ve rekabete hazır hissetmesi, yan sanayinin güçlenmesine bağlıdır. Bu doğrultuda Kıraça Grubu, Karsan ile otomotiv sektöründe doğru model ve stratejiyi oluşturarak hayata geçirmiştir. Yeni bir fason üretim modeli oluşturmuş ve yatırımlar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanmıştır. Kurumumuz, otomotiv yan sanayisinde oluşturduğu bu modelleri diğer sektörlere de taşıyarak çalışmalarına kararlılıkla devam edecektir.
Değerli dostum ve iş arkadaşım sayın Claude Nahum ile birlikte çıktığımız bu yolculukta kararlılıkla ilerlerken edindiğimiz bütün tecrübe ve birikimleri yeni nesillerimize aktarmayı, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa etmek adına üzerimize düşen bir sorumluluk olarak görüyorum.
Kıraça Holding ailesi olarak, ülkemizin sahip olduğu bu eşsiz fırsatları değerlendirerek parlak bir geleceğe doğru güvenle yol alacağımızı memnuniyetle söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir

Ankara emekli mitingi tarihi ve saati

Emekli mitingi Ankara kaç kişi katıldı katılacak bilgisi. 26 mayıs Ankara büyük emekli mitingi. CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting