Ana Sayfa / Kime Ait / Köyceğiz ve Dalaman’da turizm hareketliliği
MUĞLA DALAMAN TURİZM

Köyceğiz ve Dalaman’da turizm hareketliliği

Köyceğiz otel, pansiyon ve konaklama ile Dalaman ve Ortaca turizm yeni cenneti oluyor. Muğla’nın en çok turist çeken bölgeleri arasına Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz de katıldı. MUĞLA’nın Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde tatil yapanlar ve kent sakinleri, sıcak havadan bunalınca deniz, havuz ve göl kenarlarına akın etti.

Türkiye turizmde altın çağını yaşamaya başladı. Özellikle Muğla bölgesi bol bol turist çekiyor. Dalaman, Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde de turistik otel, pansiyon ve apartlar hızla artıyor. En iyi ve en sakin tatil yapılacak bölgelerden biri de Muğla yöresi oldu. Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de hava sıcaklığı 37 dereceye kadar ulaşırken, güneş altında hissedilen sıcaklık 40 dereceyi aştı. Deniz, göl ve parklara yönelen tatilciler ile bölgede yaşayanlar, serinlemeye çalıştı. Ortaca’nın turistlik Dalyan ve Sargerme mahallelerinde turistik tesislerde doluluk oranı yüzde 100 ulaşırken, tatilciler ile kentin yerli sakinleri, sahil kenarlarına akın etti. Dalaman’ın Sarsala Koyu, Köyceğiz’in Ekincik Koyu ile Pınarkaöy Mahallesi’ndeki Yuvarlak Çay’da iğne atsan yere düşmedi.
Muğla Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre kentte hava sıcaklığının bugün itibariyle birkaç derece düşeceği, pazar gününe kadar yer yer yağışların olacağı bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Borsada işlem ücreti oranı

Borsa İstanbul’da işlem ücreti başlıyor. Borsa yatırımcısı artık her işlemde devlete para ödeyecek. İktidar günden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting