Ana Sayfa / Manşet / Kulüpler Birliği’nin 4 talebi

Kulüpler Birliği’nin 4 talebi

TFF ile Kulüpler Birliği arasında kriz. Kulüpler birliği’nin süper lig maçlarına çıkmak için öne sürdükleri 4 şart ve işte o maddeler. Kulüpler Birliği, gerçekleştirilen kritik toplantının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na resmi bir yazı yazdı ve 4 önemli talepte bulundu. Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklamada, talepte bulunulan konularda TFF’nin adım atmaması durumunda maçlara çıkmamak dahil her türlü seçeneğin gözden geçirileceği belirtildi.

TFF’ye Kulüpler Birliği’nden 4 maddelik ültimatom geldi. İşte Süper Lig kulüplerinin maçlara çıkmak için öne sürdükleri şartlar. Kulüpler Birliği’nde başkanlık görevine Ahmet Ağaoğlu’nun getirilmesinin ardından yapılan kritik toplantıda tarihi kararlar alındı. TFF’ye resmi bir yazı yazan Kulüpler Birliği yayıncı kuruluşun sözleşme şartlarına uymaması, TFF kurullarının atama ve işleyişlerinde değişiklik yapılmaması, yabancı sayısı kararından geri dönülmemesi ve Kulüp Lisans Talimatı’nda esneklik sağlanmaması durumunda maçlara çıkmamayı düşündüklerini bildirdi.Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklama şu şekilde:
KULÜPLER BİRLİĞİ 4 BAŞLIK ALTINDA TALEPTE BULUNDU

“Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na; Aşağıda yer alan başlıklarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararların ve yapılmakta olan uygulamaların yeniden gözden geçirilerek, bu hususlarda alınmış kararlardan aşağıda imzası bulunan kulüplerimizin talebi doğrultusunda geri dönülmesi ve yine kulüplerimizin istekleri doğrultusunda yeniden karar alınması talebimizi bilgilerinize sunarız.
Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi,
Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurullarının atama ve işleyişleri,
Yabancı oyuncu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi,
Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz gerçekleri dışında kalması
“YAYIN İHALE SÜRECİNİN TARAFIMIZCA YAPILMASI VE YÖNETİLMESİ GEREKLİLİĞİNİ ÖNGÖRMEKTEYİZ”

Türk futbolunun sürdürülebilir olmasını artık imkansız kılmıştır. Tüm bu gelişmelerden ötürü aşağıda imzası bulunan Süper Lig Kulüpleri olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kulüpler Birliği’nin uygunluğu olmadan alacağı kararları kabul etmeyeceğimizi bildiririz. Yayın ihale sürecinin dünyada başarılı örneklerinde olduğu gibi tarafımızca yapılması ve yönetilmesi gerekliliğini öngörmekteyiz.

“YABANCI OYUNCU SAYISI KONUSUNDA ALINAN KARARDAN İVEDİLİKLE GERİ DÖNÜLMELİ”

Bu nedenle yayın ihalesinin tüm süreçlerinde Kulüpler Birliği’nin onayının aranmasını talep ediyoruz. Ayrıca gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gerekse Kamu Denetçileri Kurumu’nun tavsiye kararı doğrultusunda; Türk futbol yargı sisteminin bağımsız ve Genel Kurul tarafından seçilerek oluşturulması, Merkez Hakem Kurulu’nda liyakatin esas olması, sistemle alınan kararların şeffaf olması, yabancı oyuncu sayısı konusunda alınan karardan ivedilikle geri dönülmesi, Kulüp lisans Talimatı kriterlerinin pandemi koşullarının oluşturduğu etki ve kulüplerimiz gerçekleri doğrultusunda yeniden oluşturulması, daha önce Kulüpler Birliği olarak başkanlığınıza ilettiğimiz ve cevap alamadığımız ya da olumsuz cevap aldığımız tüm resmi başvurularımızın yeniden değerlendirilmesi taleplerimizi bilgilerinize arz ederiz.

“MÜSABAKALARA ÇIKMAMA DAHİL TÜM SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Bu taleplerimizin kabul görmemesi halinde, Türk futbolunun sürdürülebilirlikten uzak olacağı gerçeği göz önüne alınarak aşağıda imzası olan kulüpler olarak müsabakalara çıkmama dahil tüm seçenekleri değerlendireceğimizi bilgilerinize arz ederiz”

İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası 2024 sonu tahmini

2024 yıl sonu Merkez Bankası dolar ve enflasyon tahmini. yıl sonu dolar ne olacak enflasyon …

Sınırsız Hosting