Ana Sayfa / Kadınca / Meghan Markle gelinliği göz aldı

Meghan Markle gelinliği göz aldı

İnglitere’de Prens Harry ve Meghan Markle evlendi. Yeni Prenses Meghan Markle’ın gelinliği. İngiliz kraliyet ailesinde düğün heyecanı… Prens Harry ile ABD’li oyuncu Meghan Markle bugün evlendi. Canlı yayınlanan düğünü dünyada milyonlarca kişi seyrederken İngilizler de düğünün yapıldığı Windsor Şatosu önünde düğün heyacanını yaşadı. Davetliler arasında George ve Amal Clooney, David ve Victoria Beckham, Oprah Winfrey gibi pek çok ünlü yer aldı.

Meghan Markle gelinliği ile dikkat çekti. İngiliz kraliyet tahtının varisi Prens Harry ile ABD’li oyuncu Meghan Markle bugün evlendi.
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Windsor Şatosu’ndaki St. George’s Şapeli’nde yapılan düğüne Meghan Markle, annesi Doria Ragland ile birlikte geldi.
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Prens Harry ise düğünün yapıldığı yere ağabeyi Prens William’la birlikte halkı selamlayarak geldi.
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Prens Harry ve Prens William, gelinin kiliseye gelişini böyle bekledi.
Kraliçe Elizabeth, torunu Harry’nin düğününe yeşil kıyafetiyle geldi.
Cambridge Düşesi Kate Middleton, düğüne oğlu Prens George ve Prenses Charlotte ile birikte geldi.
Middleton, kilise nikahı esnasında kayınpederi Prens Charles ve eşi Camilla Parker’la birlikte oturdu.
Kraliçe Elizabeth ile Prens Philip düğünün yapıldığı şapelde yerlerini alırken davetliler ayağa kalktı.
Gelin Markle’ın annesi Doria Ragland, nikah esnasında duygulanarak ağladı.
Meghan Markle, düğününde sade bir gelinlik giydi.
Markle’ın gelinliği uzun duvağıyla dikkat çekti.
Markle, kilise koridorunda Prens Charles ile birlikte yürüdü.
Prens Harry, Markle’ın duvağını açtı.
Markle’ın kilise nikahı esnasında heyecanlı olduğu gözlendi.
Markle ve Prens Harry, birbirlerine bağlılık yemini ettiler.
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Yılın düğününe pek çok ünlü davetli katıldı.
ABD’li ünlü sunucu Oprah Winfrey, düğünün davetlileri arasındaki yerini aldı.
Eski futbolcu David Beckham ile moda tasarımcısı eşi Victoria Beckham düğüne katıldı.
ABD’li oyuncu George Clooney ile Lübnan asıllı İngiliz olan, insan hakları avukatı eşi Amal Clooney de düğünün davetlileri arasında.
Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın geçen yıl evlenen ve hamile olan kız kardeşi Pippa Middleton ve eşi James Matthews düğün davetlileri arasında.
Düğünde dünyaca ünlü tenisçi Serena Williams ile Reddit’in kurucusu olan eşi Alexis Ohanian da hazır bulundu.
Oyuncu çift Charlotte Riley ve Tom Hardy düğüne böyle geldi.
DÜĞÜN ÖNCESİNDE NELER YAŞANDI?
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Windsor Şatosu’nun mutfağında hummalı bir hazırlık yapıldı. Amerikan AP ajansına konuşan Kraliyet şef aşçısı Mark Flanagan, yemeklerin büyük bölümünün mevsim ürünlerinden yapılacağını ve Kraliçe II. Elizabeth’in sahibi olduğu tarlalarda yetiştirilen mahsullerin bolca kullanılacağını söyledi. Prens Harry ve müstakbel eşi Markle da düğünden önce mönüdeki yemekleri tattı. Nikahtan birkaç gün önce sunulan yemeklerin hazırlanmasına Windsor Kalesi’ndeki kraliyet mutfaklarında başlandı.
HATIRA PARASI BASILDI
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Kraliyet düğününü kutlamak için yeni 5 poundluk hatıra paralar bastırıldı. Üstlerinde Prens Harry ve Meghan Markle’ın çiftin birbirlerinin gözlerine sevgiyle bakan bir tasvir olan hatıra paralar gümüş, bakır ve nikelden oluşuyor. Tasarım, Royal Mint’in Sikke Tasarım ekibinin bir üyesi olan Jody Clark tarafından oluşturuldu.
MARKLE’IN AİLE SORUNU
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Windsor Şatosu’ndaki St George’s Kilisesi’nde yapılacak olan düğün, Markle’ın ailesinden kimlerin katılacağı, kimlerin katılmayacağı konusuyla hep gündemde kaldı.
ABLANIN İSYANI
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Markle’ın 2500 davetli arasında akrabalarına yer vermediği ortaya çıktı, Markle’ın 52 yaşındaki ablası Samantha Markle’ı davet edilmemesi üzerine isyan etti. Samantha Markle Twitter’dan, “Bu saygısız ve insancıllıktan uzak bir şey. Eğer 2000 yabancı davet ediliyorsa Markle’lar da davet edilmeli” şeklinde not düştü. Abla Markle, “Amcamız, ağabeyi, ben, 30 yıllık arkadaşı, yeğenleri. Yakınlık önemli değil. Aile ailedir!” yorumunu yazdı.
SARAYDAN DAVETLİ AÇIKLAMASI
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Markle’ın düğününe anne ve babasının katılıp katılmayacağı merak konusuyken Kensington Sarayı, Meghan Markle’ın ağabeyinin, babasının davetli olmadığı iddiasından kısa süre sonra konuya açıklık getirdi. Markle’ın annesi Doria Ragland ile babası Thomas Markle’ın düğünde bulunacağı ve babasının St. George’s Şapeli’ndeki nikahta kızının yanında yürüyeceği belirtildi. Saraydan yapılan açıklamada, “Bayan Markle anne ve babasının bu önemli ve mutlu olayda yanında olmasından dolayı memnun” ifadesine yer verildi. Bu açıklamanın, Meghan Markle’ın ağabeyi Tom Markle Jr’ın bir gazetede yayınlanan, babasının düğüne davetli olmadığını anlatan açık mektubundan kısa süre sonra olması dikkat çekti.

Ancak baba Markle, geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle düğüne katılamadı.
ANNE VE BABASI DAVET EDİLDİ
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
İngiliz basınında Markle’ın Kanada’da yaşayan annesi ve Meksika’da yaşayan babasının, düğünden bir hafta önce İngiltere’ye gidip Kraliçe Elizabeth, Prens Philip, Prens Charles, Camilla, Prens William ve Kate Middleton’la tanışacağı yazıldı.
BABASINA DÜZENBAZLIK SUÇLAMASI
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
ABD’li oyuncunun babası Thomas Markle’ın gizlice çekildiği söylenen fotoğraflarının, aslında anlaşmalı çekildiğinin anlaşılmasıyla düğünden hemen önce bir skandal patlak verdi. Baba Thomas Markle’ın gizlice çekildiği iddiasıyla kısa süre önce basına yansıyan fotoğraflarının, aslında fotoğrafları çeken kişi ve baba Markle’ın işbirliğiyle çekildiği ortaya çıkmıştı. Fotoğraflarda Meksika’da yaşayan Thomas Markle, kızının düğünüyle ilgili haberleri okurken, takım elbisesi için ölçü aldırırken ve spor yaparken görülüyordu. Ancak güvenlik kameralarından, bu fotoğrafları çekip hayli yüklü bir meblaya basına satan Jeff Ryner ile baba Thomas Markle’ın birlikte olduğu ortaya çıkmıştı.
ABLADAN İTİRAF: BEN SUÇLUYUM
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Düzmece olduğu anlaşılan fotoğraflarla ilgili Meghan Markle’ın üvey ablası Samantha Grant’tan itiraf niteliğinde açıklama geldi. Samantha Grant, katıldığı bir televizyon programında, “Tamamen ben suçluyum” dedi. “Dünyanın sizin ne kadar sağlıklı tercihler yaptığınızdan haberi olmuyor. Sizi sebze ya da su alırken fotoğraflamıyorlar. Olabildiğince kötü şekilde çekiyorlar. Ben de babama dünyaya ne kadar formda olduğunu ve ne kadar sağlıklı olduğunu göstermen lazım dedim” şeklinde konuşan abla Grant, bu gerekçelerle babasına kurgulanmış bir çekim yaptırmayı önerdiğini söyledi. “Dünyanın sizin ne kadar sağlıklı tercihler yaptığınızdan haberi olmuyor. Sizi sebze ya da su alırken fotoğraflamıyorlar. Olabildiğince kötü şekilde çekiyorlar. Ben de babama dünyaya ne kadar formda olduğunu ve ne kadar sağlıklı olduğunu göstermen lazım dedim” şeklinde konuşan abla Grant, bu gerekçelerle babasına kurgulanmış bir çekim yaptırmayı önerdiğini söyledi.
ÇİZGİ ROMANLARI YAPILDI
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Çiftin aşk hikayesi, çizgi roman haline getirildi. Kasım ayındaki nişanlarından sonra gündemden düşmeyen çiftin anlatıldığı ‘Kraliyet Mensupları: Prens Harry ve Meghan Markle’ adlı çizgi roman üç farklı versiyonuyla mevcut. Çizgi romanda ikilinin nasıl tanıştığı, Prens Harry’nin askeri kariyerini de içeren yaşantısı, Meghan Markle’ın melez aile geçmişi, önceki boşanması ve oyunculuk kariyeri, Prens Harry’nin annesi Prenses Diana’nın ölümü yer alıyor.
FİLM OLDULAR
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Çiftin aşkı sadece çizgi roman değil, filme de konu oldu. Harry & Meghan: A Royal Romance adlı film, 13 Mayıs’ta TV’de gösterildi. Filmde Meghan Markle’ı Parisa Fitz-Henley, Prens Harry’yi ise Murray Fraser canlandırdı.
HAYATINI ANLATAN BELGESEL ÇEKİLDİ
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Meghan Markle’ın hayatını anlatan bir de belgesel film hazırlandı. Amerikalı bir Yahudi olarak İngiliz kraliyet ailesine katılıp İngiliz Monarşisi’nin soyunu değiştirecek olan Markle’ın belgeselinde üvey kardeşi Samantha, gazeteci ve sunucu Piers Morgan, Prenses Diana’nın eski hizmetkarı Paul Burrell ile Kraliçe II. Elizabeth’in eski basın sekreteri Dickie Arbiter’le röportajlar yer aldı.
MARKLE VE MIDDLETON KAPI KOMŞUSU OLDU
Meghan Markle, Prens Harry, düğün, kraliyet, evlilik
Çift, Prens William ve Kate Middleton’ın ikamet ettiği Kensington Sarayı’nda bulunan 21 odalı dairede yaşayacak. Binanın restorasyon çalışmalarına Prens Harry ve Markle’ın nişanlandıklarını ilan ettikleri geçen kasım ayında başlandı. Prens William ve Cambridge Düşesi’nin yaşadığı ve “Apartment 1” ile aynı bahçeyi paylaşan “Apartment 1A”, basına kapılarını ABD Başkanı Barrack Obama ve eşi Michelle Obama’nın ziyareti esnasında açmıştı.

İlginizi Çekebilir

Ceyda Ersoy hostese saldırdı

Ciciş kardeşlerden Ceyda Ersoy bu kez hostese saldırı haberi ile gündem oldu. “Ciciş Kardeşler” olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting