Ana Sayfa / Kime Ait / Merkez Bankası 26 Nisan kararı (Dolar ne olur)
MERKEZ BANKASI PARA

Merkez Bankası 26 Nisan kararı (Dolar ne olur)

Merkez Bankası 26 Nisan kararı bekleniyor. Dolar ve altında beklenti. Borsa İstanbul rekor tazelemek istiyor. 26 nisan para ve finans dünyasındaki en son haberler, en yeni gelişmeler. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun faiz koridorunda değişikliğe gitmesi beklenmiyor. Geç likidite penceresi faizinde ise artış beklentisi yer alıyor.

26 nisan dolar, altın ve borsa rakamları, fiyatları ve Merkez Bankası’nın son kararı. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün toplanıyor. Kurul faiz kararını saat 14.00’te açıklayacak..

MB FAİZ KORİDORU 26 NİSAN AÇIKLAMASI
Ekonomistler Merkez Bankası’nın politika faizi ile faiz koridorunun alt ve üst bantlarında herhangi bir değişiklik yapmasını beklemiyor. Geç likidite penceresinde ise artış beklentisi yer alıyor.

Merkez Bankası 16 Mart toplantısında politika faizi ile faiz koridorunu sabit tutnuş, geç likidite penceresini ise 75 baz puan artırarak yüzde 11,75’e çıkarmıştı.

Merkez Bankası enflasyonda yükselişin belirginleşmesinden bu yana geç likidite penceresi faizini para politikasında ana fonlama enstrümanı olarak kullanıyor. Merkez, geç likidite pencerisini kullanarak piyasaya uyguladığı faizi belirliyor.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, son yaptığı açıklamada enflasyonun nisan ayında tepe noktasını gördükten sonra kademeli gerileyeceğini, para politikasında sıkı duruşun enflasyonda belirgin bir iyileşme görülene kadar sürdürüleceğini söylemişti.

26 NİSAN DOLAR SON RAKAMLARI

Son dolar rakamları ve dolardaki yükseliş. Piyasalar, Merkez Bankası’nın faiz kararını bekliyor.

Bankalararası piyasada dolar karar öncesinde 3,57-3,58 bandında hareket ediyor. Euro 3,91’in üzerinde işlem görüyor.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını saat 14.00’te açıklayacak.

Toplantıda Merkez’nin faize dokunması beklenmezken, geç likidite penceresinde faiz artış beklentileri yer alıyor.
Piyasalar haftanın kalanında Merkez Bankası’nın enflasyon raporu ve ABD’de borçlanma tavanı ile vergi reformuna ilişkin gelişmeleri takip edilecek. Referandum sonrası iç siyasi gelişmeler de izleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dövizle ödeme yasağı kalktı

Dolar ve Euro ile borç ödeme yasağı kalktı. Dövizle ödeme yasağının kaldırıldığı alanlar. Türk parası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting