Ana Sayfa / Kadınca / Meşale Tolu nereli, neci ve kim?

Meşale Tolu nereli, neci ve kim?

Meşale Tolu kimdir, necidir ve neden hapisteydi bilgisi. Alman kimlikli ve gazeteci Meşale Tolu olayı nedir bilgisi. Meşale Tolu nereli, neci ve kim?

Meşale Tolu tahliye oldu ve neden hapisteydi sorusunun yanıtı. Alman gazeteci Meşale Tolu için son dakika haber ve gelişmeleri. Türkiye’de tutuklu bulunan Alman vatandaşı gazeteci Meşale Tolu adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Çağlayan Adliyesi İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşma sonrası hakkında tahliye kararı çıkan Tolu ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘terör örgütüne üye olmak’ ile suçlanıyordu.

Gazeteci ve çevirmen olan Meşale Tolu yaklaşık sekiz aydır cezaevindeydi.

Alman Sol Parti Milletvekillerinden Heike Hansel karar sonrası duygularını şöyle ifade etti:

“O suçlu değil. Bunun siyasi bir süreç olduğuna inanıyoruz. Bu, siyasi bir dava. Biz ve diğer aile fertleri onun özgürlüğüne kavuşacağına inanıyoruz. Bunu göreceğiz. Rehine alma politikasını şiddetle eleştiriyoruz.”

Türkiye dünyada halihazırda en çok gazetecinin tutuklu bulunduğu ülke durumunda… Die Welt gazetesi muhabiri Alman vatandaşı Deniz Yücel’de yaklaşık 310 gündür Türkiye’de tutuklu bulunuyor.

Yurt dışı çıkış yasağı konuldu

Yurtdışına çıkış yasağı koyulan Meşale Tolu, tahliye edildikten sonra karakolda haftada bir imza vermek durumunda olacak.

6 Mayıs’ta tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Alman vatandaşı Meşale Tolu’nun üç yaşındaki oğlu da kendisiyle beraber bir süre cezaevinde kalmıştı.

Tolu hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istenen dava, 26 Nisan 2018 tarihinde görülmeye devam edilecek.

İlginizi Çekebilir

Bahar Candan ölmek istedi

Silivri Cezaevi intihar girişimi ile sarsıldı Bahar candan canını kıymak istedi. Bahar Candan’ın bileklerini keserek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting