Ana Sayfa / Sağlık / Mutfak mermer tezgah temizleme yolu

Mutfak mermer tezgah temizleme yolu

Mutfaklarımızda, banyomuzdaki mermer ve mermer tezgahı temizlemenin kolay yolu ve püf noktasını sizler için derledik. Granit ve mermer tezgah nasıl ve neyle temizlenmeli silinmeli ve mermer ve granit tezgahların parlatılması nasıl yapılır cevabını bulduk. Hemen hemen pek çok kişinin mutfağında mermer ya da granit tezgah bulunur. Peki mermer veya granit tezgahlar nasıl temizlenmelidir? İşte en doğru şekilde tezgah temizleme yöntemi…

Mermer tezgah nasıl pırıl pırıl yapılır ve mermer tezgah ile granit tezgahlar neyle silinmeli temizlenmeli hanımlar merak eder. Mutfakta en çok kirlenen alanlardan biri tezgahlardır. İster mermer ister granit olsun çok çabuk kirlenen tezgahların kendilerine göre bir temizleme yöntemleri var.

İşte tezgahları temizleme yöntemi…

MERMER TEZGAH NASIL TEMİZLENMELİ?

Mermer tezgahlar düzenli olarak temizlenmediğinde sararmaya başlarlar. Eğer mermer tezgahınız sararmaya başladıysa limon ve tuzla ovarak rengini açabilirsiniz. Bunun dışında hem parlamasını hem de üzerinde bulunan mikropların kırılmasını istiyorsanız limon ve karbonatı karıştırıp bir macun haline getirin. Oluşan karışım ile tezgahın üzerini ovalayın. Tezgahınız ilk günkü gibi tertemiz olacaktır.

GRANİT TEZGAH NASIL TEMİZLENMELİ?

Şık görünümleri nedeniyle çok sık tercih edilen granit tezgahlar aynı zamanda çok çabuk da kirlenirler. Bu nedenle granit tezgahları sık sık temizlemeye dikkat edin. Her gün düzenli olarak ılık su ve sıvı sabun ile yıkayın.

Bunun dışında farklı bir yöntemde uygulayabilirsiniz. Bunun içinde kabartma tozu ile ılık suyu karıştırın. Karışım ile tezgahınızın üzerini temizleyin.

İlginizi Çekebilir

Dövmede kanser riski

Kanser riski dövmelilerde arttı. Dövme yaptırmak kansere neden olabilir. Dövme hastalıkları ve dövme sonrası ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting