Ana Sayfa / Kadınca / Nefise Sultan Kız Yurdun’daki olayın aslı ne
NEFİSE SULTAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU KARAMAN

Nefise Sultan Kız Yurdun’daki olayın aslı ne

Karaman Nefise Sultan Kız Yurdu’nda ne oldu, olay ne ve öğrenciler neden korktu sorusunun yanıtı. Karaman’da kız öğrenci yurdundaki garip olay aydınlandı ancak Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’ndeki vizeler ertelendi. Karaman’da yurtta kalan öğrencilerin gece odalarına giren bir kişinin kendilerini korkuttuğunu öne sürmesi üzerine Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi vize sınavlarını erteledi.

Karaman Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda neler oluyor ve öğrenciler neden korktu sorusu yanıtını buldu. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 10 katlı 1400 öğrenci kapasiteli Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerden bazıları, gece odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin kendilerini uyandırıp, Arapça bir şeyler söylediğini, ‘Sıra sizde’, ‘Öleceksiniz’ yazılı notlar bıraktığını öne sürerek, fenalaşmıştı.

Bunu duyan diğer öğrencilerden de korkup sinir krizi geçirenler oldu. 8 öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edildi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada söz konusu olayda yurda dışarıdan yabancı bir kişinin girmediği belirtilerek, ”İddialara konu eylemin, yurtta kalan öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi olduğu tespit edilmiştir” denildi. Ayrıca konunun incelenmesi içinde müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

SINAVLAR ERTELENDİ

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi de yurtta çıkan olaylar nedeniyle bugün yapılacak vize sınavlarını iptal etti. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Yunus Emre Yerleşkesinden bulunan Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul programlarında 06.11.2017 Pazartesi günü yapılacak olan ara sınavlar ileri bir tarihe ertelenmiştir” denildi.

Bu olayın ardından dün akşam saatlerinde çok sayıda öğrencinin valizleriyle birlikte yurdu terk ettiği görüldü. Paniğe neden olan olayla ilgili 200’e yakın öğrencinin ifadesine başvurulduğu kaydedildi.

İlginizi Çekebilir

Bahar Candan ölmek istedi

Silivri Cezaevi intihar girişimi ile sarsıldı Bahar candan canını kıymak istedi. Bahar Candan’ın bileklerini keserek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting