Ana Sayfa / Kadınca / Nihal Yalçın nereli, yaşı, eğitimi
OYUNCU NİHAL YALÇIN GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYOR

Nihal Yalçın nereli, yaşı, eğitimi

Oyuncu Nihal Yalçın aslen nereli, kaç doğumlu, eğitimi, dizi ve filmleri hangileri sorusu. Tamer Karadağlı ile polemiğe giren Nihal Yalçın hakkında tüm merak edilenler. 

Oyuncu Nihal Yalçın nereli, yaşı kaç, hangi dizilerde oynadı ve hangi ödüllerin sahibi bilgisi. Oyuncu Nihal Yalçın’ın siyasi görüşü ne, söylemleri, paylaşımları ve Nihal Yalçın sosyal medya hesapları neler bilgisi.

Nihal Yalçın kimdir: 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 5 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Nihal Yalçın aslen Tuncelilidir. Verdiği bir röportajda Alevi olduğunu dile getirmiştir.

2005 yılından bu yana birçok büyük projede yer alan Yalçın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda oyunculuk bölümünü tamamladı.

Kariyerine 2005’te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü filminde canlandırdığı Bacı Zeyno karakteri ile başlayan Yalçın, Ay Lav Yu filmindeki Rukiye ve Avrupa Yakası’ndaki Meryem karakteriyle adını geniş kitlelere duyurdu.

Oyuncu ayrıca Kurtuluş Son Durak, Yalan Dünya, Berlin Kaplanı, Araf, Beş Kardeş, Yol Ayrımı ve İstanbullu Gelin gibi projelerde de oynadı.

17. Sadri Alışık Ödülleri’nde Kurtuluş Son Durak dizisindeki karakteri ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 19. Altın Koza’da ve 45. Sinema Yazarları Derneği’nde de aynı ödülü alan Yalçın, 20. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ise Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu seçildi.

İlginizi Çekebilir

Fatma Eroğlu öldü

Fatma Eroğlu hayatını kaybetti. Musa Eroğlu’nun eşi 72 yaşında öldü. Türk halk müziği sanatçısı Musa …