Ana Sayfa / Kadınca / Nivea kime ait hangi ülkenin
KADINLARA ÖZEL REGL İZNİ

Nivea kime ait hangi ülkenin

Nivea hangi ülkenin markası, Nivea ne kime ait? Nivea bilgileri firması kuruluşu bilgileri. Nivea ne zaman kim tarafından bulundu kuruldu? Tüm bilgeleri bilgi kahini sitemizde bulabilirsiniz.

Uzun soluklu kozmetik markası olan Nivea hakkındaki tüm bilinmeyen bilgiler. Hepimiz bir şekilde Nivea ürünü kullanmışızdır. Peki bu Nivea hakkında ne biliyoruz, gelin beraber okuyalım.

NİVEA BİR ALMAN ÜRÜNÜ, MARKASIDIR

Nivea, merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Beiersdorf şirketinin cilt ve vücut bakım ürünleri markasıdır. Beiersdorf şirketi 28 Mart 1882 tarihinde eczacı Carl Paul Beiersdorf tarafından kurulmuştur. Nivea markası ise Aralık 1911’de şirketin ikinci sahibi eczacı ve girişimci Oskar Troplowitz‘in zamanında oluşturulmuştur.

Troplowitz lanolin kullanarak cilt kremi için ilk kararlı emülsiyon formülünü geliştirmiştir. Ardından bu formül Beiersdorf şirketinin bir diğer markası olan Eucerin için kullanılmış ve ardından Nivea markası da aynı formülü baz alarak geliştirilmiştir.

Nivea ismi latince kökenlidir ve “kar beyazlığı” anlamına gelir. Ürünlerinde ayrıca parfümde kullanan marka, 1930’larda güneş kremi, tıraş kremi ve şampuan üretimiyle de piyasada pazarını genişletmiştir. 1911 yılında tanıtılan ilk Nivea kremi lanolin içeriklidir ve türünün ilk örneğidir. Lanolin koyun yününde bulunur ve esasen Nivea’nın özel formülünün temelini oluşturmaktadır.

NİVEA ÜRÜNLERİ HANGİLERİ?

Nivea markasının kuruluşundan yedi yıl sonra şirketin sahipleri Oskar Troplowitz ve Otto Hanns Mankiewicz‘in ölümlerinin ardından 1 Haziran 1922 tarihinde Beiersdorf limited şirketi halini almış ve Willy Jacobsohn yönetim kurulu başkanlığı görevini almıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından Nivea markası ürünleri sürekli olarak geliştirilmiş ve pazarlama teknikleri açısından da farklı yenilenen paketleme yöntemleri kullanılmıştır. 1930’larda yeni ürünlerini Nivea markası adı altında piyasaya süren Beiersdorf şirketi, Almanya’da yükselen nasyonel sosyalist hareketten doğal olarak etkilenmiş ve şirketin yönetim kurulunun Yahudi üyeleri uzaklaşmak zorunda kalmıştır. Bu nedenle eski yönetim kurulu başkanı Jacobsohn 1933 – 1938 yılları arasında Nivea’nın yurt dışı bağlantılarını Amsterdam‘dan yönetmiştir.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Beiersdorf şirketinin Hamburg kentinde bulunan fabrikası ve yönetim merkezi atılan bombalar sonucunda yıkılmıştır. Bu yıkıcı sürecin ardından bir de üzerine Nivea markası diğer ülkelerdeki marka haklarını kaybetmiştir. Fakat, savaş sırasında şirketin pazarlama sorumlusu olan Elly Heuss-Knapp‘ın şirketi ve markayı Nazi ideolojisinden uzak tutması meyvelerini hızla vermiş ve toparlanma oldukça hızlı gerçekleşmiştir.

Günümüzde Nivea markası kişisel bakım ürünleri olarak bilinen alanda neredeyse tüm ürünleriyle piyasadadır ve Beiersdorf şirketinin de esas markası olarak bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bahar Candan ölmek istedi

Silivri Cezaevi intihar girişimi ile sarsıldı Bahar candan canını kıymak istedi. Bahar Candan’ın bileklerini keserek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting